CHP'li İnce'den Hükümete sert eleştiri

CHP'li İnce'den Hükümete sert eleştiri
Yalova'da basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya gelen CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yemekte Türkiye ile Suriye arasındaki gerginliği yorumlayan ve son zamanlarda yaşanan olaylara değinen Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu sert bir dille eleştirdi, 'Türkiye'nin dış politikası Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'na bırakılacak kadar değersiz değildir' dedi.
Seçim Bölgesi Yalova'da basın mensuplarıyla bir restoranda iftar yemeğinde bir araya gelen Muharrem İnce, Bakan Davutoğlu için, "Başbakanın en çılgın projesi" dedi. İnce, 'Türkiye komşularla sıfır sorun noktasından sıfır komşu noktasına geldi. Ahmet Davutoğlu başbakanın en çılgın projesidir. Türkiye'nin başını belaya sokmuştur. Türkiye bugün bir çıkmazın içindedir. Bugün Suriye'de Suriyeliler birbirini öldürüyorlar. Peki, Irak'ta ne oldu? Irak'ta 1.5 milyon Müslüman Amerikan bombaları ile öldürüldüğünde Tayyip Erdoğan neredeydi? Suriye?de aklı başına geliyor da Irak'ta neden gelmedi? Biz elbette ki bize bir zararları dokunmadığı sürece komşularımızın hepsi ile sıfır sorun isteriz. Şimdi yeni bir Kürdistan daha geliyor. Suriye Kürdistanı da kapıda. Recep Erdoğan'ın bir çocuğu daha oldu. Türkiye'nin dış politikası birkaç maceracının, birkaç Osmanlıcının belirleyeceği bir iş değildir. Türkiye'nin dış politikası Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'na bırakılacak kadar değersiz değildir. Bu konularda AKP 10 yıldır dış politikayı dışişlerinden AKP Genel Merkezi'ne taşıdığı için bu noktalara geldik' diye konuştu.
 
İFTAR TOPU KORKUTTU
 
Açıklamaların ardından basın mensuplarıyla birlikte orucunu açan Vekil İnce'yi top atışı ise korkuttu. Okunan ezan ile birlikte restorana yakın yerde atılan iftar topu oldukça ses çıkardı. Vekil İnce ise kısa süreliğine ses nedeniyle yerinden sıçradı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com