CHP’li İnce’den olay yaratacak iddia!

CHP’li İnce’den olay yaratacak iddia!
CHP'li Muharrem İnce, Esenboğa Havalimanı'nda yaşadığı olayı Meclis'e taşıdı.

Hatay’a gitmek için Ankara Esenboğa Havalimanı’na giden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, VIP salonunda sakallı, spor ayakkabılı, kazaklı kişiler gördüğünü ifade etti.
 
Gördüğü kişilerin kim olduğunu öğrenmek için görevliye “Bu kişiler kim?” sorusunu yönelttiğini kaydeden İnce, “Dışişleri Bakanlığı’nın talimatı ile bu kişiler VIP’ten yararlanıyor” cevabını aldığını kaydetti.
 
Bu kişilerin uyruğunu, görevlerini ve VIP’ten yararlanma gerekçelerini merak eden Muharrem İnce, Meclis Başkanlığı’na şu soru önergesini verdi:
 
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
 
Aşağıdaki sorularımın Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 25.02.2013
 
22.02.2013 tarihinde 22:50 uçağı ile Ankara’dan Hatay’a gittim. Esenboğa Havalimanı VIP salonunda sakallı, spor ayakkabılı, kazaklı kişiler görünce, oradaki görevliye bu kişilerin kim olduğunu sordum. Görevli Dışişleri Bakanlığı’nın talimatı ile bu kişilerin VIP’ten yararlandırıldığını ifade etti.
 
22.02.2013 tarihinde Dışişleri Bakanlığı hangi kişilerin Esenboğa Havalimanı’nda VIP’ten yararlandırılması için talimat vermiştir? Bu kişilerin uyruğu, görevi ve VIP’ten yararlandırılma gerekçeleri ve bu uygulamanın hukuki dayanağı nedir?
 
Dışişleri Bakanlığı son 2 yıldır kaç kişinin VIP’ten yararlandırılması talebiyle hangi havaalanlarına talimat vermiştir? Bu kişilerin, uyruğu, görevleri, VIP’ten yararlandırılma gerekçeleri ve bu uygulamanın hukuki dayanağı nedir?
 
Bu kişiler VIP Salonları Protokol listesindeki hangi unvan grubuna girmektedir?
 
Dışişleri Bakanlığı talimatıyla VIP salonlarından yararlanan yabancı kişilerin kaçı Suriye uyrukludur ve bu kişilerin Suriye’deki görev ve unvanları nedir? (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com