CHP'li kadınlar Kurultaya hazırlanıyor

CHP'li kadınlar Kurultaya hazırlanıyor
CHP'de kadınlar, 8 yıl aradan sonra 8 Temmuz Pazar Günü Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapılacak 11. Kadın Kurultayı'na hazırlanıyor.

Kurultay için, sosyal medyada kullanılmak üzere hazırlanan görsellerde, "Emekçiyiz, Üreteniz; El ele Kadın Kurultayındayız", "Anayız, Büyüteniz; Özgürlük Türküleri Yazmak İçin Kadın Kurultayındayız" sloganları dikkat çekiyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler yaptığı açıklamada, 11. Kadın Kurultayı çalışmalarının devam ettiğini belirtirken, bu çerçevede sosyal medyada kullanılacak bazı görseller hazırlandığını kaydetti. Görsellerin tüm kadınlara hitap edecek konular olmasına dikkat ettiklerini ifade eden Güler, böylece yaşamın her alanından kadına ulaşmayı amaçladıklarını belirtti. Güler, tarlada, fabrikada, büroda, evde kısaca yaşamdan kadın kesitlerini hazırladıkları görseller üzerinden sosyal medyada paylaşacaklarını kaydederken, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'a da görsellerde yer verildiğini belirtti. Güler, Zübeyde Hanım'ın "en güzel emeği veren ve en büyük cefayı çeken Türk Kadını'na örnek olan insan" olduğunu ifade etti.
Diğer bir görselde de yüzde 33'lük cinsiyet kotasına değinildiğini kaydeden Güler, "Tüzük Kurultayı'nda gidilen bu değişiklikle, kadının yönetimde ve siyasette daha fazla yer almasını sağlamaya yönelik olarak, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik" dedi. Güler, farklı konularda seçilen görsellerle sosyal medya üzerinden bütün kadınları CHP kadın kurultayına çağırdıklarını belirterek, "CHP'li kadınlar olarak çok uzun zamandır beklediğimiz kurultayımızı toplama heyecanı içindeyiz. Bunu da tüm kadınlarımızın katılımı ile gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.
Görsellerde, "Emekçiyiz, Üreteniz; El ele Kadın Kurultayındayız", "Anneyiz, Aileyiz; Çocuklarımızın Geleceği İçin Kadın Kurultayındayız", "Adaletliyiz, Vicdanlıyız; Üretim ve Eşit Paylaşım İçin Kadın Kurultayındayız" sloganları dikkat çekiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının yer aldığı görselde, "Emekçi, Üreten, Yürekli Kadınlarız; Yüzde 33 Kadın Kotasına Teşekkür için Kadın Kurultayındayız" sloganı yer alırken, Zübeyde Hanım'ın fotoğrafı ise "Anayız, Büyüteniz; Özgürlük Türküleri Yazmak İçin Kadın Kurultayındayız" sloganıyla kullanılmış. 

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com