CHP'li kadınlar yasağı böyle deldi

CHP'li kadınlar yasağı böyle deldi
Meclis'te pantolon hayali başörtüsüne takılınca, kadın vekiller görülmemiş bir yola başvurdu...

Pantolonlar giyildi, etekler çantaya, poşete konuldu. Grup toplantısına girildi. Saat 15'e doğru bu kez pantolon çıkarıldı etek giyildi. Kadın milletvekilleri formülü buldu. Genel Kurul dışında Meclis binası içinde pantolon ile geziyorlar. Genel Kurul'a girerken de üstlerini değiştiriyorlar. Etek çantada formülünü uygulayan isimlerin arasında CHP Grup Başkan Vekili Emine Ülker Tarhan var.

CNNTürk'ün haberine göre Pantolon hayali, başörtüsüne takıldı, kadın milletvekillerinin Genel Kurul'da pantolon giymesine imkan sağlayan teklif, komisyona geri çekildi.

Çekildi ama kadınlar rahatlıklarından ödün vermedi. CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Meclis'e pantolonuyla geldi. Saat 13:30'daki grup toplantısını pantolonuyla izledi. Ama saat 15'e yaklaşırken Genel Kurul'a girebilmek için kıyafetini değiştirip etek giydi.

Sadece Emine Ülker Tarhan değil. Rahatına düşkün kadın milletvekillerinin pek çoğu bu yönteme başvurmaya başladı. Pantolon giyip eteklerini yanlarında getiriyorlar. Ve genel kurul saati geldiğinde kıyafet değiştiriyorlar. Oysa, kadın milletvekillerinin Genel Kurul'da pantolon giymesine imkan sağlayan teklif komisyondan geri çekilmesiydi etekler de onlar için yük olmaktan çıkacaktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com