CHP'li Kart'ı çıldırtan tebrik mektubu!

CHP'li Kart'ı çıldırtan tebrik mektubu!
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart kendisine gönderilen bir tebrik mektubuna çok sert tepki gösterdi...

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, 12 Haziran'da yapılan seçimlerden sonra Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) Genel Başkanı Konyalı Recep Konuk'un kendisine gönderdiği tebrik mektubunda AK Parti'ye övgü içeren sözler bulunduğunu belirterek tepki gösterdi.

"YASAL OLARAK SORGULANSIN"
Yaptığı yazılı açıklamada tebrik mektubunun iade edildiğini belirten Atilla Kart, Recep Konuk'a verdiği yanıtı da açıklamaya ekledi.

Atilla Kart'ın yanıtı şöyle:

"Ak Parti milletvekilleri için hazırlattığınız anlaşılan matbu metnin başına CHP kimliğimi ve adımı belirterek, aynı metni tarafıma göndermeniz, ciddiyet, saygı ve sorumluluktan uzak bir davranış olmanın ötesinde, talihsizlikler ve dramatik unsurlar içermektedir. Öte yandan, her siyasi görüşe mensup onbinlerce pancar üreticisini temsil eden bir kurumun başında olduğunuz halde, Pankobirlik'in tüzel kimliğini kullanarak ve istismar ederek, AK Parti övgüsüne girmiş olmanız da yine hizmeti suistimal etmenin ötesinde ibret verici bir durumdur. Bu durum, aynı zamanda yasal olarak da sorgulanması gereken bir davranıştır."

Konuk'un gönderdiği tebrik mektubu
Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, 12 Haziran'da yapılan genel seçimler öncesi Konya'da Ak Parti'den milletvekili adayı adayı olmuş ve yapılan temayül yoklamasında birinci sırada yer almasına rağmen milletvekili aday listesine alınmamıştı.

Recep Konuk, Ak Parti milletvekilleriyle birlikte CHP milletvekili Atilla Kart'a gönderdiği tebrik mektubu şöyle:

"Yapılan 24'üncü Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, Ak Parti'nin ilimizde Türkiye geneline göre en yüksek oy oranına ulaşarak milletimizin teveccühüne mahzar olması hepimiz için gurur kaynağı olmuştur. Tam bir takım ruhu sergileyerek ve ev ev, kapı kapı her insanımıza ulaşma, milletimizin her ferdini kucaklama konusunda gösterdiğiniz gayret sonucu sandığa yansıyan bu anlamlı başarı ve milletvekili olarak seçilmeniz nedeniyle şahsınızı ve şahsınızda bu başarıda sergiledikleri performans, takım ruhu ve gösterdikleri gayretle her türlü takdiri hak eden başka il teşkilatı ile teşkilat mensupları, eskisiyle yenisiyle sahada üstlerine düşeni yapan milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Belediye Başkanlarımız olmak üzere, yöneticisinden üyesine kadar tüm Ak Parti mensuplarını tebrik eder, Yüce Rabbimin mahçup etmemesi temennisiyle, ülke ve millet hizmetinde harcadığınız mesaide sandıktan aldınız güçle birlikte dualarımızın da sizinle olduğunu belirterek saygı ve selamlarımı sunarım."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com