CHP’li Keskin'den Ziraat Bankası sorusu

CHP’li Keskin'den Ziraat Bankası sorusu
CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a, “Bankanın plasmanlarını açtığı Mart ayından bu yana uygulamada zorunlu kıldığı sigorta dayatması, Ziraat Odaları'na kayıtlı 5.5 milyon üretici için sancıya dönüşmüştür. Ziraat Banka

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

“T.C. Ziraat Bankası'nın tarımsal üretim ve besicilik kredileri için üreticilere hayat sigortasının dışında ürünlerin ve besi hayvanlarının da sigorta ettirilmesine yönelik uygulamasından kaynaklanan sıkıntılar çiftçilerin büyük şikayetlerine yol açmış ve konu basına da yansımıştır” diyen Keskin, şu sorulara yanıt aradı:

“Kısa adı TARSİM olan Tarım Sigortaları havuzunda toplanacak bu kaynak ile kredi plasmanlarına kaynak mı yaratılmak istenmektedir?
Kredilerin gecikmesi nedeniyle tarımsal üretimde ve besicilikte ileride telafisi mümkün olmayan kayıplardan kim sorumlu olacaktır?
Ekonomik yönden darboğazda olduğu için üretimini ancak alacağı kredilerle gerçekleştirebilen
üreticilere bu uygulama işkence değil midir?
Yanlış tarımsal politikalar yüzünden ‘Cennet vatanımızda adeta cehennemi yaşayan' üreticilere daha ne kadar üvey evlat muamelesi yapılacaktır?”
(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com