CHP'li Koç: Oyun kurucu olsaydık Barzani buraya gelirdi

CHP'li Koç: Oyun kurucu olsaydık Barzani buraya gelirdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Oyun kurucu olsaydık Barzani buraya gelirdi, bize oyun kurdurttukları için Barzani'ye gidildi" iddiasında bulundu.

Koç, tv8'e açıklamalarda bulundu. Gündemi değerlendiren Koç, iktidara yönelik sert eleştirilerde bulundu. Dış politikayla ilgili de konuşan Koç Davutoğlu’na yüklendi, “Sayın Davutoğlu’nun bu süreçte ne kadar boş ve hükümsüz olduğunu görebilecek kadar akıllı” dedi.

 
"OYUN KURUCU OLSAYDIK BARZANİ'Yİ BURAYA ÇAĞIRIRDIK"
 
Biz oyun kurucu değil oyun kurdurtturulanız" iddiasında bulunan CHP'li Koç o yüzden Barzani'nin Ankara'ya çağırılamadığını öne sürdü. Haluk Koç, "Sayın Başbakan’ın oraya gitmesi gerekti. Daha önceden çağırılıyordu. Herhalde yeni bir ‘one minute’ gerekiyor. Onun da hükmü bitti. Bütün bu süreçten, genişletilmiş özerk bölge yapılarından İsrail ve ABD kazançlı çıkacaktır. Türkiye kendi içine sorun ithal edecektir” dedi.
 
MEVCUTLU
 
Haluk Koç, heyete AKP'li Ömer Çelik'in de dahil edilmesini yorumlarken de "Sayın Başbakan da Davutoğlu’na fazla güvenmiyor ki son dakikada kendisine AKP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çelik eşlik etti. Bir güven kaybı var Davutoğlu’na. 2001 yılında sayın Davutoğlu’nun bütçe konuşmasını çıkarttım. Yüce milletimiz bekle görcü ,ulusal çıkarlarını başkalarının telkini ve güdümüyle belirleyen zihniyeti 9 yıldır sandığa gömmüştür diyor. Kimin telkiniyle kim hareket ediyor olaylar ortada, talimatlar ortada ve yaşanan tablo ortada” dedi. Haluk Koç’un açıklamaları özetle şöyle:
 
POSTACI
 
“Ben çok merak ediyorum sayın Davutoğlu resmi görevine başladıktan sonra kaç kere yurt dışına resmi veya gayri resmi ziyaret yaptı? Tamam Dışişleri Bakanı ama bu dışişlerinin kaç tanesi Suriye ile ilgiliydi? Kaç defa Şam’a gitti? Bu önemli bir soru çünkü ulaklık yaptınız, mesaj götürdünüz, mesaj getirdiniz, kendi iradenizi yansıtmadınız, yönlendirildiniz, postacılık yaptınız. Bunlar Kemal Kılıçdaroğlu tarafından söylendiğinde, ahlaki formasyonu çok eksik suçlamasını yapabiliyorsunuz. Sayın Davutoğlu’na söylüyorum,ahlaki fonksiyonların en alt düzeyde olduğu kişiler kendi uluslarının çıkarı aleyhine, emperyalizmin talepleriyle işbirliği yapanlardır, onların aracılığını yapanlardır...
 
Sayın Davutoğlu’nun bu süreçte ne kadar boş ve hükümsüz olduğunu görebilecek kadar akıllı olması lazım, Kılıçdaroğlu’na söylediği sözlerin yanıtı budur. Erbil’de oluşan irade, daha önce Kuzey Irak’ta da bizlerin taleplerini çok iyi anladığını söylüyordu. Bugün geldiğimiz nokta nedir? Ve oradan Suriye’nin üst bölgelerine kaydırılan güçler nedir, himaye nedir, birliktelik nedir?” (snk)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com