CHP’li Köprülü, BakanaTHY Harcamalarını Sordu

CHP’li Köprülü, BakanaTHY Harcamalarını Sordu
CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplaması THY harcamalarını ve THY’den işten çıkarılmasını sordu.

TEKİRDAĞ - CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplaması THY harcamalarını ve THY’den işten çıkarılmasını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Önergesinde grev haklarının ellerinden alınmasını protesto etmek amacıyla demokratik haklarını kullanmak için iş yavaşlatma eylemine giden THY çalışanlarının işten atıldığını öne süren Köprülü, “14 milyon dolarlık marka yönetimi yapan kuruluş Bosna’ya 6 milyon dolar’ı hibe ederken, Suriye’ye 12 milyon dolar kaptırdığı iddia edilmektedir. Çalışanıyla kuruş kuruş pazarlık yapan THY'nin; 305 çalışanı, 6 milyon TL zarar ettirdiği gerekçesiyle işten çıkartması akıl almaz bir olay olarak gündeme geldi.” dedi.

Ayrıca Köprülü, “Sendika’nın yaptığı çağrının ve işe gelmeyen personelin eyleminin yasadışı, bu nedenle Türk Hava Yolları tarafından yapılan işten çıkarmaların ise hukuka uygun olduğu savunmasını yapan yetkililer, büyük miktarda maddi zarara uğradığı açıklamalarını yapmışlardır.” dedi.

Köprülü, Bakan Yıldırım’a şu soruları yönelti: “14 milyon dolarlık marka yönetimi yapan kuruluş Bosna’ya 6 milyon dolar’ı hibe edip, Suriye’de 12 milyon doları kaldığı için büyük zarara uğramışken, sırf demokratik haklarını kullanarak grev yapan çalışanların işten atılmalarını doğru buluyor musunuz?

Bu kadar çalışanın grev hakkının ellerinden alınmasının yanında bir de işten atılmaları kendilerine ikinci bir darbe olmuşken, bu kararınızdan vazgeçmeyi düşünüyor musunuz?

Basında ve kamuoyunda bahsedildiği gibi THY’nin çeşitli ülkelerde zarara uğradığı iddialarına yönelik bir soruşturma başlatacak mısınız?

THY’nin bütün harcamalarının; kalem kalem, nerede ne harcama yapıldığına dair bütün harcamaların kapsamlı bir incelemesi, kontrolü yapılmış mıdır?
“ dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com