CHP'li kurban katil adayını savundu!

CHP'li kurban katil adayını savundu!
Polis senaryosunu bozan fotoğraf

Halkın Hukuk Bürosu avukatı Ebru Timtik’i mahkemede, Timtik’in militanlara “öldürülmesi talimatını verdiği” öne sürülen CHP Kâğıthane İlçe Başkanı avukat Zeynel Öztürk savundu. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Twitter adresi üzerinden “’Katil’ ile ‘kurban’ adliyede birbirine sarıldı; kameraya poz verdi; zira iki avukat ÇHD üyesi ve eski arkadaşlar” diye not paylaştı ve Timtik ile Öztürk’ün adliyede yan yana olan fotoğrafını paylaştı.

Timtik savunmasında “Örgütlenme, direnme hakkını ısrarlı savunanlardan biriyim. Asıl terör, Tuzla tersanelerinde işçilerin katledilmesi, madenlerde göçük altında bırakılması, ODTÜ’lü öğrencilere saldırıdır” dedi.

Gözaltında zorla tükürük örneğinin alındığını, küfür ve hakarete maruz kaldığını belirten Timtik, “Asıl örgüt, polislerdir. Bu operasyon devrimcilere, aydınlara yöneliktir. Emniyet kararı verir, savcı ve hâkim uygular. Sistem böyle” dedi. Timtik’i mahkemede savunan avukatların biri de CHP Kâğıthane İlçe Başkanı Öztürk oldu. Öztürk, dava dosyasında olup olmadığını bilmediğini ancak polisin internetten bir iddia yayımladığını ifade ederek “Ebru, ilçe teşkilatımıza saldırı talimatı vermiş. Bu iddia kabul edilemez” dedi.

Öztürk: Kara leke

Öztürk adliye önünde de “Bu dava tarihe bir kara leke olarak düşecektir. Bu arkadaşlarımızla onlarca, yüzlerce davayı beraber takip ettik. 2 gündür yazılı ve görsel basında, dosyada olmayan kimin servis ettiğini de bilmediğimiz bir iddia var. Ben bugün Timtik’in avukatı olarak duruşmaya girdim. Bundan sonraki tüm davalarda, tüm bu yargılama boyunca Ebru’nun avukatı olacağım. Özel avukatlığını da yapacağım. Ebru bizim elimizde büyüyen, ÇHD’nin yılmaz savaşçılarından birisidir” diye konuştu. Timtik’le ilgili bu iddianın, savcılık sevk yazısında olmadığını belirten Öztürk, şöyle devam etti: “Çok ilginçtir, duruşmada mahkeme hâkimine de sordum. Hâkimin bize cevabı ‘Avukat bey hiç gözüme öyle bir şey ilişmedi’. Ama eğer böyle bir iddia varsa dosya içerisinde, şu anda 9 tane tutuklama kararı veren mahkeme yargıcının eğer bu gözüne tesadüf etmemişse bu dosyanın okunmadığını, şüphelilerin Emniyetten gelen listelere göre tutuklandığının açık ve net kanıtıdır.” (BCK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com