CHP'li Matkap, "Cumhurbaşkan'ı halen AKP'li"

CHP'li Matkap, "Cumhurbaşkan'ı halen AKP'li"
CHP’li Matkap, Cumhurbaşkanı bir türlü AKP’li üyelik kimliğinden çıkamadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesinden bu yana, Cumhurbaşkanı'nın denetleme ve dengeleme görevlerinin işlevsiz hale geldiğini öne sürerek, "Sayın Gül bir türlü AKP'li üyelik kimliğinden çıkamadı, bir türlü Cumhurbaşkanlığı moduna giremedi" dedi.

Parti örgütlerini ziyaret turları çerçevesinde Nevşehir il örgütünü ziyaret eden CHP'nin örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, İl Başkanı Bülent Dağdibi ve partililerle bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Matkap, Türkiye'nin iyi yönetilemediğini, özellikle 5- 6 yıldan beri idari ve siyasi yapı üzerinde yapılan düzenlemelerle toplumun dengelerinin önemli ölçüde bozulduğunu öne sürdü. Matkap şöyle konuştu:"Genel Başkanımızla hemen hemen her gün bir ilde, Türkiye'yi geziyoruz. Türkiye ne yazık ki kötü yönetiliyor. Her an Türkiye bir seçim ortamına gidebilir. Türkiye'nin idari ve siyasi yapısı üzerinde son 5- 6 yıldır yapılan düzenlemeler, toplumun dengelerini önemli ölçüde bozdu. En önemlisi günümüzde demokrasinin olmazsa olmaz koşullarından biri olan yargımızın hükümetimizin kontrolü altına girmiş olmasıdır. Toplumda huzuru sağlamanın başta gelen koşulu adalettir. Adaletin de temel dayanağı bağımsız yargıdır. Bugün Türkiye'de yargı bağımsızlığı ile ilgili tartışmalar giderek tırmanıyor, bu da toplumu giderek geriyor. Eğer adalete olan güven sarsılırsa, insanlar hakkını hukukunu başka yerlerde arar. Bu da anarşi ortamı yaratır. Bir yanda Tunus, Libya, Suriye, Mısır'da yaşanan olaylarla ilgili olarak Türkiye'nin dolaylı dolaysız müdahaleleri oraya demokrasiyi getirme gibi gerekçelendirilirken, bir yanda ülkemizdeki demokrasiden olmak üzereyiz."

CUMHURBAŞKANI GÜL'E ELEŞTİRİ

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesinden bu yana Cumhurbaşkanı'nın denetleme ve dengeleme görevlerinin işlevsiz hale geldiğini ileri süren Nihat Matkap, "Bugüne kadar Şike Yasası ile birlikte veto ettiği galiba bu üçüncü yasa. Bu konuda da sayın Cumhurbaşkanı'nın da ne kadar içtenlikli olduğunu göreceğiz. Eğer gerçekten etki altında kalmaz ise bu yasayı onaylayacak ama Anayasa Mahkemesi'ne götürecek. Eğer götürmezse Abdullah Gül ile ilgili tartışmalar devam edecek. Sayın Gül'ün Cumhurbaşkanlığı dönemi uzun süre tartışılacak. Sayın Gül bir türlü AKP'li üyelik kimliğinden çıkamadı. Bir türlü Cumhurbaşkanlığı moduna giremedi. Türkiye için bu büyük bir boşluk oldu. Eğer toplumda bir huzursuzluk varsa, bir gerginlik varsa bunda onun da çok payı var” dedi

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com