CHP'li Mehmet Şeker "Bombalı Eylem Olabilir"

CHP'li Mehmet Şeker "Bombalı Eylem Olabilir"
Meclis'e ardı ardına gelen yasalar, ses kayıtları için "montaj" yorumları ve son olarak 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun tutuklu sanıkları Rıza Zarrab ve bakan çocuklarının tahliyesi, kamuoyunu kızdırdı.

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Peki halkın öfkesi sokağa taşar mı, ya da birileri bu öfkeyi provoke ederek, gündem değiştirmek için kullanır mı?

Bu soruları gündeme getiren isim CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker...

"ADANA,URFA YA DA GAZİANTEP'TE BOMBALI SALDIRI OLABİLİR!"

Şeker, SANSÜRSÜZ HABER'e konuştu. Türkiye'yi önemli bir süreç bekliyor dedi. "Bir yanda yolsuzluklar, diğer yanda kanunlarla yolsuzluğun üstünün örtülmeye çalışılması ve  önümüzde yerel , genel ve cumhurbaşkanlığı olmak üzere üç tane seçimin bulunması nedeniyle dünyanın da gözü Türkiye'de" diyen Şeker, bu süreçte gündem değiştirmek için bazı eylemler yapılabileceğine dair duyumlar aldığını açıkladı.

"Önümüzdeki süreçte bombalama eylemi gibi toplumsal olaylar yaşanabilir. Bunun tek nedeni var. Bir takım şeyleri kapatmak, bazı olayları değiştirmek.  Güneydoğu'daki meşhur Kürt sorunuyla ilgili durumu yine gündeme taşımak olabilir.

Hemen yanıbaşımızdaki  Suriye sınırında komşumuz olan El- Kaide'nin Türkiye'ye bakışında ciddi değişiklik var. El-Kaide ya da Irak Şam İslam Devleti'nin sınır illerde özellikle Gaziantep, Adana, Hatay, Urfa gibi illerde 'bombalama' gibi eylemler yapması da muhtemel. Gerek Emniyet, gerek istihbarat birimleri ve ilgili bakanlıkların çok dikkatli olması lazım. Bunları biz duyuyoruz. Onun için de uyarıyoruz.  "

"REYHANLI İÇİN DE UYARMIŞTIM!"

"Daha önce Gaziantep'te on kişinin öldüğü bombalı saldırı sonrasında ben böyle bir uyarı yapmıştım. Hatay ya da Adana için,  ama dikkate alınmamıştı; ne yazık ki orada da böyle bir olay yaşandı. Toplumsal muhalefet şu anda sokakta, Gezi eylemleri yapıldı, 'internetime dokunma' eylemleri yapıldı. Bunları yapan gençlere karşı da böyle provokasyonlar yapılabilir, bu da ülkeyi çok daha fazla gerer."

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com