CHP'li Mengü'den Şok İddia

CHP'li Mengü'den Şok İddia
CHP'li Şahin Mengü'den şok iddia: 39 General ve Amiral daha tutuklanacak. İşte ayrıntılar...

Balyoz'da 163 asker hakkındaki tutuklama kararını değerlendiren Şahin Mengü, “Gölcük'teki belgelere dayalı olarak 39 General ve Amiral daha tutuklanacak” dedi.

Balyoz davasının 195 sanığından 163′ü hakkında tutuklama kararı verilmesinin yankıları devam ederken, CHP'nin Hukukçu milletvekili Şahin Mengü, çarpıcı açıklamalar yaptı. Gölcük Donanma Komutanlığı'nda çıkan belgelere dayalı olarak 39 General ve amiralın önümüzdeki günlerde tutuklanacağını belirten Mengü şunları söyledi;

“Belgelerde İsimleri Var”

“39 Muvazzaf general ve amiral hakkında tutuklama kararı verileceğine ilişkin önemli kaynaklardan bilgilere ulaştım. Tutuklama şoku geçtikten kısa süre sonra bu tutuklama kararının verilmesini bekliyorum. Belgelerde tutuklanacak komutanların tek tek isimleri geçiyor.”

“Dünyada Bir Örnegi Yok”

Siyasetçinin yargılamalarda haksızlık, hukuksuzluk varsa bunlara müdahale etmesi gerektiğini belirten Mengü, “Ben hukukçuyum, siyasetçiyim. AKP'lilere de hukuksuzluk yapılıyorsa ona da müdahale ederim. Eğer yarğılamada hukuksuzluk başladıysa, duracağı yer belli olmaz. Ergenekon davasını da yakından izliyoruz. Dünyanın hangi ülkesinde, ekleriyle 100 bin sayfa tutan iddianame görülmüştür? Balyoz davasında da hayli karışıklıklar var. Gemiye komutan tayin edilmiş, ortada gemi yok” diye konuştu.

Saygı Öztürk, Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com