CHP’li Milletvekili Köşk’e Niye Çıktı?

CHP’li Milletvekili Köşk’e Niye Çıktı?
Cumhurbaşkanı Gül, dinlemeyi devlet kurumları haricinde CHP’den ‘bir bilen’e sormayı tercih etti. CHP’li Milletvekili Cumhurbaşkanı Gül’e nasıl dinlendiğini anlattı.

Başbakan Erdoğan, dinlemeler konusundan şikâyet ederken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bile dinlendiğini ifade etti. Büyük yankı bulan o açıklama aslında İtalya dönüşü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e de sorulmuş ama Gül, bu konuyla ilgili konuşmak istememişti.

Ancak diğer yandan, Cumhurbaşkanı’nın nasıl dinlendiğini öğrenmek için, sadece MİT’ten ya da devlet kaynaklarından değil, CHP’nin de bu konuda uzman ismi, bilişim uzmanı Milletvekili Erdal Aksünger’den yadım istediği ortaya çıktı. Gül, geçtiğimiz perşembe akşamı Aksünger’i Çankaya Köşkü’ne davet etti. O görüşme bugün saat 11.30’da gerçekleşti.

‘NSA’ ÜZERİNDE ÇALIŞAN MİLLETVEKİLİ

Meclisin ‘Böcek Komisyonu’nda da görev alan Aksünger, özellikle  NSA (National Security Agency) olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri’nin en gizli istihbarat biriminin Türkiye’de ve dünyada yaptığı dinlemeleri gündeme taşıyan bir isim. Daha önce de ABD’nin Başbakan Erdoğan başta olmak üzere Avrupa’da pek çok lideri de dinlediği ortaya çıkmıştı. İşte bu konu hakkında Aksünger, Cumhurbaşkanı’na bilgi vererek, dinlemelerin önüne geçmenin imkânsız olduğunu anlattı.

MİT’İN DENETLENMESİNİ İSTEDİ

Aksünger, görüşmede; Cumhurbaşkanı’nın talimat vererek, Devlet Denetleme Kurumu’na (DDK) Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet İstihbaratı ve Jandarma İstihbaratı’nın da denetletilmesi gerektiğini anlattı.

CHP Milletvekili Aksünger’in Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşme konusunda bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da bilgi vereceği öğrenildi. (KKO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com