CHP’li Muharrem İnce’den AKP’ye eleştiri

CHP’li Muharrem İnce’den AKP’ye eleştiri
Meclis Genel Kurulu’nda konuşan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın, “Hangi vatandaşımız 1. sınıfa giden çocuğuyla 8. sınıfa giden başka çocukların aynı mekanları kullanmasına rıza gösterir” sözüne CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Bu kanun teklifinde

Meclis Genel Kurulu’nda, 4+4+4 teklifinin tümü üzerindeki görüşmelerde söz alan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Ünal, 4+4+4 sisteminin özünün esneklik olduğunu söyledi.

“Başbakan’dan talimat aldınız” eleştirilerinin yapıldığını ifade eden Ünal, “Geçmişte yapıldığı gibi bazı karanlık kapılar arkasında başkalarıyla mı istişare edeceğiz, tabi ki başbakanımızla konuşacağız” dedi. Ünal, şöyle dedi:

“Hangi vatandaşımız 1. sınıfa giden çocuğuyla 8. sınıfa giden başka çocukların aynı mekanları kullanmasına rıza gösterir. Ben hiçbir vatandaşımızın böyle bir şey isteyeceğini zannetmiyorum” dedi.
Ünal’ın konuşmasının ardından söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Muharem İnce, “Bu kanun teklifinde imzası var ama sanırım bu teklifi okumamış. Bu teklif yasalaşırsa 5 yaşındaki çocuk ile 13 yaşındaki çocuk aynı binada olacak. 9 yaşındaki çocuk ile 17 yaşındaki çocuk aynı binada olacak” dedi.
(SRK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com