CHP'li Muharrem İnce'den Şok İddia: YÖK Artık..

CHP'li Muharrem İnce'den Şok İddia: YÖK Artık..
İnce, YÖK'ü yıllarca eleştiren AK Parti'nin ele geçirdikten sonra sustuğunu öne sürerek, “YÖK artık emir eri bir kurum oldu” dedi..

Yalova'da, partisinin İl Danışma Meclisi'ne katılan CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, türban tartışmalarını eleştirdi. Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan İnce, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Türbanı çözeriz’ derken, bunun tek başına değil, bir paket halinde gelmesi halinde çözüleceğini söyledi. Ak Parti Grup Başkanvekilleriyle yapılan görüşmede bu paketi ortaya koyduk. Ak Parti'ye 3 şart sunduk. Dokunulmazlıkların kaldırılması da özgürlük kapsamında. Bu ülkede milyonlarca oy bazı siyasi partiler baraja takıldığı için ziyan oluyor. Temsil edilemiyor parlamentoda. En demokratik hakları olan temsil edilme haklarını kullanamıyor bu insanlar. Bu barajı da kaldıralım özgürlükler kapsamında. Bir diğeri YÖKün kaldırılması. Yıllarca bu ülkede sağcısı, solcusu herkes YÖK'ten şikayetçi oluyordu. AKP de şikâyetçiydi. Ne zaman YÖK'ü ele geçirdiler şimdi susuyorlar. YÖK artık emir eri bir kurum olmuştur” diye konuştu.

Türban tartışmasının genişlemesiyle ilgili kaygıları da dile getirdiklerini söyleyen İnce, “AKP Grup Başkanvekilleri basının olmadığı bir yerde bize kabul edemeyeceklerini söyledi. Bizim ikinci bir şartımız daha vardı. Nedir bu kaygı. Kamu kurumlarında devreye girecekler mi? Türban ortaöğretim, liseler, hatta ilköğretime gelecek mi? Bunun için yasal ve anayasal güvence arıyoruz. Anayasaya öyle bir şart koyarsınız ki toplumun tüm kesimlerini rahatlatabilirsiniz. Ak Parti Grup Başkanvekilleri ‘Ne böyle bir güvenceye ihtiyaç var. Ne de böyle bir pakete sıcak bakarız’ dediler, yanaşmadılar. Buna rağmen Tüm önerileri kabul ettik. Buna rağmen anlaşmadılar’ diye açıklama yaptılar” dedi.

‘YAPILAN YORUMLARA GÜLÜYORUZ’
Resepsiyonla partisinde yaşanan tartışmalarla ilgili de konuşan İnce, Hiçbir grup başkanvekili tek başına çıkıp böyle bir açıklama yapmaz. Söyleyeceğim söz bundan ibaret. Gerisini zamanı gelince açıklarım. Siyasette bazı şeyleri bazen açıklayamazsınız. Hele hele böyle aleni, medyanın olduğu bir yerde açıklanmaz. Bazı yandaş medya organlarında, bazı televizyon kanallarında yapılan yorumlar doğru değildir. Bunlara gülüyoruz. Ben gülüyorum, Genel başkanımız gülüyor. Sayın Sav gülüyor. Sayın Anadol gülüyor. Neyin ne olduğunu hepimiz biliyoruz. 8 yıldır milletvekiliyim. Neyi nerede konuşacağımı bilirim. Hiçbir grup başkanvekili genel başkanın haberi olmadan böyle bir açıklama yapmaz. Bundan emin olun” şeklinde konuştu.

HSYK, ‘HÜKÜMETE SADIK YARGIÇLAR KURULU’ OLDU
İnce Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu seçimlerinin hayatında gördüğü en utanç verici seçim olduğunu dile getirerek, “HSYK artık Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu değil, ‘Hükümete Sadık Yargıçlar Kurulu’ olmuştur” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com