CHP’li Oran’dan Sadullah Ergin’e soru önergesi

CHP’li Oran’dan Sadullah Ergin’e soru önergesi
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e sıklıkla dile getirdiği, "Tecavüzcü, banka soyguncusu tutuklu gazeteci var" sözlerini hatırlatarak, "Kim bu tecavüzcü, banka soyguncusu gazeteciler? açıkla" diye sordu.

Gazeteci meslek örgütleri tutuklu meslektaşlarının sayısının bugün 107'ye ulaştığını belirtmesine karşın hükümet üyeleri bunu kabul etmiyor. Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AB Bakanı Egemen Bağış'ın sıklıkla "Banka soyan adam öldüren tecavüz eden gazeteci kimliği var" açıklamasını yapması üzerine Oran konuyu Meclis'e taşıdı.
'Kim bu gazeteciler?'

Oran'ın, Adalet Bakanı Ergin'e yönelttiği soru önergesinde yanıtlanmasını istediği sorular şöyle: "Bugün itibariyle ceza ve tutukevlerinde kaç gazeteci, muhabir, yazar bulunmaktadır? Cezaevindeki bu gazetecilerin isimleri ve çalıştıkları kurumlar neresidir? Bu gruptaki tutuklu ve hükümlü sayısının 01.1.2003 -31.12.2011 döneminde yıllar itibariyle dağılımı nedir? Bunlardan kaçı Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün verdiği Sarı Basın Kartını taşımaktadır? Söz konusu gazetecilerin üzerlerine atılı/hüküm giydikleri suçlar nelerdir? Tecavüz, sarkıntılık, banka soygunu, hırsızlık vb. yüz kızartıcı, adi suçlardan hüküm giyen kaç gazeteci bulunmaktadır, isimleri ve çalıştıkları kurumlar neresidir?"
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com