CHP'li Özkes'den, Erdoğan'a çağrı

CHP'li Özkes'den, Erdoğan'a çağrı
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çağrı yaparak, "Bu milleti germe, kutuplaştırma, ayrıştırma, kin ve nefretten kaçın, Allah’tan kork ve tövbe et. Ne diyeyim Allah seni ıslah etsin" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çağrı yaparak, "Bu milleti germe, kutuplaştırma, ayrıştırma, kin ve nefretten kaçın, Allah’tan kork ve tövbe et. Ne diyeyim Allah seni ıslah etsin" dedi. 
"Başbakana Çağrı" başlıklı bir yazılı açıklama yapan Özkes, "Halkı yönetmekte zorlandıkça 'Allah-Peygamber' diyorsun. Her sorunu 'cami-Kur’an' ile çözmeye çalışıyorsun. Başörtüsü hala sürüp sürüp yediğin kaymak olmaktan kurtulamadı. 
Adalet ve eşitliği sağlayamayınca 'eşitlik ancak musalla taşında olur' diyorsun. Halk aç susuz, perişan ve çaresiz olup 'Ya Sabır' çekerken, sen 'Ya Fettah' diyorsun" diyerek şöyle devam etti: 

"Her sıkıştığında 'din- iman' demek en kolay ve en basit taktiğin oldu. Ülkeyi ne kadar zora sokarsan, o kadar 'din-iman, cami-Kur’anla' paçayı kurtarmaya kalkıyorsun. Ne kadar bağırarak 'din-iman' diyorsan, biliyoruz ki o kadar zordasın. İdarecilikteki zafiyetin ve eksikliğin oranında manevi değerlerimizi istismar ediyorsun. 

Bunları herkes biliyor artık. AKP’li seçmenler bile aynı filmi seyretmekten sıkıldılar artık. Halk; huzurla çalışacağı iş, karnını doyuracağı aş, eşiyle birlikte insanca barınacağı bir ev istiyor, 'Sen bunları çöz, çocuğun adedine karışma!' diyor.

Bu milleti germe, kutuplaştırma, ayrıştırma, kin ve nefretten kaçın, Allah’tan kork ve tövbe et. Ne diyeyim Allah seni ıslah etsin." 


Açıklamasında Allah'a Dua başlığı altında da bir bölüme yer veren Özkes, "Yüce Allah’ım! Tayyip Erdoğan kulunu Sana havale ediyorum Ya Rabbi! Onun tuzağından, her türlü şerrinden sana sığınıyorum Ya Rabbi! Senin ayetlerini siyasi amaçları için kullanıyor. Senin ayetlerini kendi keyfince yorumluyor. Senin dinini kendi hakimiyeti için baskı aracı olarak kullanıyor. Senin sıfatlarını yardımcısı ona veriyor. Ona dokunmayı ibadet sayan bile var Allahım!" dedi. 
Özkes, açıklamasında şunları kaydetti: 

"Onun mitinglerine gitmeyi 'farzı ayın' sayanlar var Allah’ım! Onu gönderdiğin bir müjde kabul edenler, haşa sümme haşa ikinci peygamber gibi görenler, onun yaptıklarına sünnet, onun doğduğu, seçildiği şehirlere mübarek diyenler var Allah’ım! Senden çok ondan korkan, senden çok onu seven, kedini onun vücudunun kılı bile görenler var Allahım! 
Oy uğruna Senin ayetlerinin mitinglerde siyaset malzemesi yapılması, kendi saltanatları için alet edilmesi reva mıdır Allahım? 

Yüce dinimizi Tayyip Erdoğan 'din-iman, cami-Kur’an' diyerek iktidar olsun, halkı ayrıştırsın, ötekileştirsin, baskı ve sindirme aracı yapsın diye göndermedin. Tüm insanlığa gönderdiğin yüce dinimizi siyasetin ve ticaretin esiri olmaktan kurtar Allahım! Öncelikle yüce dinini sonra da biz kullarını din istismarcılarından koru ve kolla Allahım."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com