CHP'li Öztrak:" AKP Kendi Medyasını Kurmak İstemiş"

CHP'li Öztrak:" AKP Kendi Medyasını Kurmak İstemiş"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ATV-Sabah'ın ses kaydını değerlendirdi. Öztrak eğer ses kaydı doğru ise AKP, kendi medyasını kurmak istemiş.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Sabah-atv’nin satışıyla ilgili ses kayıtlarını değerlendirirken “Sızan bilgiler doğruysa Başbakan kendi medyasını oluşturmak için müteahhitlere haraç havuzu yaptırmış; kesilen bu haraçlar karşılığında kamu ihaleleri müteahhitlere paylaştırılmış.

Bu korkunç iddialara muhatap olan Başbakan’ın yapması gereken kenara çekilip yapılan soruşturmaların önünü açmaktır. Bunlar Yüce Divanlık suçlardır.” yorumunu yaptı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran da, tapeleri Meclis gündemine taşıdı. Oran, Başbakan Erdoğan’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde şu soruları yöneltti:

21 Temmuz 2013 tarihinde Cengiz Koloğlu ile evinizde yaptığınız görüşmede Sabah ve atv ile ilgili olarak ‘sıkıntıdayız, hallolacak bu iş’ demek suretiyle bu basın organlarının alınması yönünde sözlü bir talimat verdiniz mi? Sabah-atv satış koordinatörünüz Binali Yıldırım mıdır?

Takip için Bilal Erdoğan’ı görevlendirdiniz mi?  21 Ağustos 2013 tarihinde sizin talimatınız doğrultusunda o dönem bakanlık yapmakta olan Binali Yıldırım, İbrahim Çeçen ve Mehmet Cengiz’e Turkuaz Grubunun Cengiz, Kolin, Limak tarafından satın alınması için bir talimat vermiş midir?” (MCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com