CHP'li Pavey artık bu tacize dönüştü!

CHP'li Pavey artık bu tacize dönüştü!
CHP'li Şafak Pavey, protez bacağıyla ilgili tartışmaların tacize dönüştüğünü söyledi...

Pantolon düzenlemesini kendisinin vermediğini belirten CHP'li Şafak Pavey, protez bacağının gündeme getirilmesinden rahatsız olduğunu söyledi. Pavey, “Artık tacize dönüştü. Bacağımla çok mutluyum, bizi başbaşa bırakın” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, pantolon düzenlemesinin geri çekilmesiyli ilgili açıklamalarda bulundu.

Şafak Pavey, konuyla ilgili tartışmanın gündemde oldukça, protez bacağının, etek ve pantolonun konuşulacağını kaydetti.

Bundan önceki mesleğinde bölgesel sözcülükler yaptığını, sürekli kriz masalarında dünya basınının da yerel basının da önüne çıktığını belirten Pavey, hiç bir zaman protez bacağı, etek ve pantolon konusunda bu kadar çok konuşması gerektiğini düşünmediğini söyledi.

"TACİZ ETMEYİN BİZ BÖYLE MUTLUYUZ"

Pavey, ''İnanın bacağım ve ben bir kez daha şaşallamış durumdayız. Mümkünse protez bacağımla beni baş başa bırakmanızdır çünkü biz gerçekten çok mutluyuz'' dedi.

Teklifin Genel Kurul'dan komisyona çekildiğini anımsatan CHP Milletvekili Pavey, ''Bir kanun yapıcısı olarak, kanunu delme imtiyazı olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla hep beraber bekleyeceğiz ve göreceğiz, 'Anayasa Komisyonundaki görüşmelerin sonucu ne olacak' diye. Ben bu konuya dahil değilim, talebi ben sunmadım. Sadece adım var bu meselede'' diye konuştu.

BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ

Pavey, BDP'nin önergesiyle ilgili bir soru üzerine, ''Benim teklifle ve önergeyle de ilgim yok. Protez bacağım benim bir gerçeğim ve bununla yaşayacak olan benim. Önergelerle ilgim olmadı. Bunun komisyonda değerlendirilmesini soncunu hep beraber göreceğiz'' dedi.

Pantolon sorunu olduğunu hiç söylemediğini, böyle bir talepte bulunmadığını yineleyen Pavey, ''Başörtüsü konusu iktidarın sahiplendiği bir konudur. Çok da çok güçlü bir iktidar konusudur. Benim oyuma ya da desteğime ihtiyaçları olacağını düşünmüyorum. Bir şey sunmak ve geçirmek kendi ellerinde. Ben sahipsiz bırakılmış birçok konu var, onlarla ilgileneyim'' diye konuştu.

'TACİZE DÖNÜŞTÜ'

Pavey, ''Sizin bu durumunuz kullanıldığını düşünüyor musunuz?'' sorusuna ise ''Kullanıldığını düşünmüyorum. Ben talepte bulunsaydım bunu üzerine konuşurduk. İnsan hakları açısından baktığınızda, protez bacağımın bu kadar çok dile getirilmesinin artık bir taciz olduğunu düşünüyorum. O açıdan bakarsak çok temelde bir yanlışlık olduğunu tekrar ettim. Ben hakikaten kendimle, bacağımla mutluyum. Baş başa bir hayat sürüyorum ve süreceğiz. Bütün ömrüm kendisiyle geçecek. Biz mutluyuz'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com