CHP'li Tamaylıgil, Gökçek'e sert çıktı

CHP'li Tamaylıgil, Gökçek'e sert çıktı
CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e sert çıktı.

Tamaylıgil yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “kürtaj” konusundaki sözlerine tepki gösterdi.

“Ankara’dan kara bir ses kadına şiddetin dik alasını yapıyor” diyen Tamaylıgil, “Yok mu bu adama üstüne vazife olmayan konuda konuşma diyecek bir AKP yöneticisi? Diyemezler çünkü kadını, erkeği hepsi kürtaj yaptıran kadını Başbakanlarına yaranmak için katil ilan ettiler. Dilerim Bayan Gökçek eşine gereken cevabı vermiştir. Türkiye’nin başkentinin sözde şehriemini kürtaj yaptıran kadını suçlu ilan ederek ‘kendini öldürsün’ diyor. Bu nasıl bir düşüncedir bu nasıl insanlıktır. Gerçek şiddet Melih Gökçek’tir” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de, tutuklu milletvekilleri konusunda CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Kürt meselesini götürüyor da kendisinin peydahladığı sorunu niye götürmüyor“ sözlerini eleştiren Tamaylıgil, şunları dedi:

“Tutuklu milletvekilleri konusundaki sahte cengâverliğini yüzüne gözüne bulaştırınca çıkmış Anamuhalefet liderine ‘sorunu peydahlayan o’ diyor. Bu söylem Cemil Çiçek’e yakışır ama TBMM Başkanına yakışmaz. Kendinize gelin beyler sahipsiz köyde değilsiniz.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com