CHP'li Tanrıkulu iddiaları açıkladı

CHP'li Tanrıkulu iddiaları açıkladı
CHP, MİT yasasında yapılan ve tepki çeken değişikliği Anayasa Mahkemesi'ne götürecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, MİT Yasası'nın CHP tarafından Anayasa Mahkemesi’ne götürülmeyeceği yönündeki eleştirilere cevap verdi. “Sezgin Tanrıkulu, MİT Yasası, mutlaka CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne götürülecektir. Ama bunun dışındaki seçeneklerin de dikkate alınması lazım.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP MYK toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, değiştirilen MİT Yasası'nın Anayasa Mahkemesi’ne götürülüp götürülmeyeceği yönünde açıklamalarda bulundu. Yargılaması devam eden MİT mensuplarının, ilgili mahkemelerin muhtemelen yargılamayı durdurma kararı vereceğine işaret eden Tanrıkulu, mahkemelerin, Türkiye'de demokrasi hukukuna sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti.

 Tanrıkulu, AK Parti’nin, hukuk devletinin ilkelerine aykırı bir yasa çıkardığını vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu: “Mahkemelerin tutumunu da gözlemleyeceğiz. Biz hiç bir zaman yargının siyaseti dizayn etmesine ve siyaset üzerinde vesayet kurumu olmasına karşı çıktık. Yargı hiç bir şekilde siyaseti dizayn edemez.”(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com