CHP’li Tarhan bombaladı: Ahlaksız teklif

CHP’li Tarhan bombaladı: Ahlaksız teklif
CHP’li Emine Ülker Tarhan’dan Akil İnsanlar Heyeti’ne yönelik çok sert eleştiriler…

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Akil İnsanlar Heyeti’ne ilişkin, “Bu plastik komisyoncukların içinde kimin olduğu inanın pek de mühim değil” derken, “Dolmabahçe’de meslek içi eğitime alıp ülkemizi yedi parçaya bölmek için sahaya sürdüğü Hisseli Harikalar Kumpanyasını bırakın millet aslında kendisi bile kaale almamaktadır” değerlendirmesini yaptı.
 
“AHLAKSIZ TEKLİF”
 
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında söze, “Bugün size çaresiz bir adamın portresini çizeceğim” diyerek başladı.
 
Süreci ve Akil İnsanlar Heyetini değerlendiren Tarhan, şunları söyledi:
 
“Öcalan’ın talimatıyla uygulamaya konulan bu projeden AKP’ye oy veren yurttaşlarımız da hatta AKP’li milletvekilleri de aslında kuşkuludur. Çünkü millet demez mi ki şunu sormaz mı ki, ‘Biz size ülkeyi PKK ile birlikte yönetmeniz için mi ruhsat verdik, oy verdik ve neden siz gelip bize bu olanları anlatmıyorsunuz da devlet cebinden lojistik destekli komisyonlarla yürütüyorsunuz?' diye millet sormaz mı bunları? Bu plastik komisyoncukların içinde kimin olduğu inanın pek de mühim değil. İçinde Ali olsa ne yazar Veli olsa yazar bu komisyonların. Hatta içinde ‘Türk Bayrağının adı değişsin’ diyen bir kadın olsa ne yazar? ‘Gün gelecek sizi keseceğiz’ diyen bir adam olsa ne yazar. Sonuçta düşülen durum vahim. Erdoğan düştüğü çaresizlik ve teslimiyet aslında sadece onun teslimiyeti ve çaresizliği değil, Türkiye Cumhuriyetini düşürdüğü durumdur aslında mühim olan. O kadar çaresiz kalmıştır ki sürekli yanlış yapıyor ve sponsorlarına verdiği sözü tutabilmek için işte bize iki gün önce olduğu gibi bir ahlaksız teklifte bulunuluyor, fakat artık bu magazinleşmiş, ciddiyetsiz süreçten Başbakan tüm ama tüm sonuçlarıyla sorumludur. Çünkü kendini aklamak için kurdurmayı amaçladığı komisyonun hukukta bir karşılığı yoktur. Anayasaya ve erkler ayrılığına açıkça aykırıdır.
 
Bu yol Öcalan’ın talimatlarıyla devam etmektedir. Daha dün asılsın diye Öcalan’ın önüne atılan ipi Öcalan bugün düştüğü çukurdan çıkması için Başbakan’ın önüne fırlatmıştır.”
 
“BAŞBAKAN ASLINDA NE VAAT ETMİŞTİR Kİ MECLİS’E SIĞINMAKTADIR”
 
Başbakan’ın bir hafta içerisinde yaptığı açıklamalara işaret eden Tarhan, “Televizyondan başka bir vaatte bulunmadığını söyleyen Başbakan aslında ne vaat etmiştir ki Meclis’e sığınmaktadır. Meclis’i bir sığınak gibi kullanmak istemektedir” dedi.
 
“HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI”
 
Tarhan, şöyle devam etti:
 
“Bize gelen son istek ise Başbakan’ın yanlışlarının ve terör örgütünün meşrulaştırılmasına dönük zavallı bir çabadır. Ancak biz bunun bir parçası olmayacağız. İktidarı aklamak için bir komisyon kurulması Meclis’in Öcalan’ın oyuncağı olmasının resmen kabulü demektir. İşte bu yüzden biz bu komisyonda yokuz. Öcalan, Erdoğan birbirlerini ağırlasınlar artık. Tıpkı anayasayı birlikte yapmayı düşündükleri gibi ve bunu millete de çıkıp anlatsınlar. Plastik komisyonları, zehir katılmış mayalarıyla bir suçu aklamak için artık uğraşıp dursunlar. Ama emin olun Başbakan’a ve Öcalan’a yakışan bu süreç tüm aktörleri ve tüm aktristleriyle birlikte yakında bir karikatüre dönüşecektir.
 
Ne kadar makyajlayıp ibra etmeye çalışırlarsa çalışsınlar halkın bünyesi bu kumpanyayı reddetmiştir.
 
Dolmabahçe’de meslek içi eğitime alıp ülkemizi yedi parçaya bölmek için sahaya sürdüğü Hisseli Harikalar Kumpanyasını bırakın millet aslında kendisi bile kaale almamaktadır.”
 
“ANAYASAYA BİR TÜR ŞEYTAN AYETİ SOKMAK İSTİYORLAR”
 
Yeni anayasa çalışmalarına da işaret eden Tarhan, “Gözünü başkanlık ve eyalet hırsı bürümüş olanlar bakınız anayasa teklifleri dikkatle okuyun lütfen. Devletin bölünmezliğini birlikte kaldırmak istiyorlar. Anayasaya bir tür şeytan ayeti sokmak istiyorlar. Yeni Osmanlı düşü kuran Erdoğan ve Öcalan’ın barış kisvesi ile bu ülkeyi parçalama, bölme rüyası geçmişler olsun, bitmiştir bile. Çünkü adını bile söylemeye cesaret edemedikleri çekindikleri bu millet buna izin vermez” dedi.
 
Bir basın mensubunun, “Yeni anayasa konusunda AKP’nin önerisini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Tarhan, “Devletin bölünmez bütünlüğü üzerinde anlaştıkları anlaşılıyor. Onun çıkartılması konusunda, basından izlediğim kadarıyla, ülkeyi eyaletlere bölme projesinin ilk adımı olarak onu öngörüyorlar. Devletin bölünmez bütünlüğünün anayasadan çıkartılmasını istiyorlar” yanıtını verdi.
 
“Sayın Atalay’ın Genel Kurul’da bilgilendirme yapacağı ifade ediliyor, sizin beklentiniz nedir” sorusuna Tarhan, “Ne anlatacaklarını bilmiyoruz. Türk halkı bilgilenmeye muhtaç, hepimiz bilgilenmek istiyoruz” dedi.
 
“DELİ SAÇMASI”
 
“BDP, sürece CHP’nin katılmasını istiyor, ne diyorsunuz?” sorusuna Tarhan, “Gayri meşru zemin var, bu zeminin meşrulaştırılmasına ve cephenin genişletilmesine çalışıldığı çok açık. Gayri meşru zemin meşrulaştırılmaya çalışılıyor” dedi.
 
“Hüseyin Çelik’in açıklamaları var, Sayın Kılıçdaroğlu’nun süreçten yana olduğu ama parti içerisindeki ulusalcıların kendisine engel olduğunu söylüyor, ne diyorsunuz?” sorusuna Tarhan, “Dedikodularla hareket edemem. Deli saçmasına yanıt veremem” yanıtını verdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com