CHP'li Tekin Erdoğan'ı eleştirdi

CHP'li Tekin Erdoğan'ı eleştirdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün partisinin grup toplantısında kürsüden iki kez gazete göstermesine karşın, bugün ‘gazete göstererek hükümeti eleştirdi’ diye CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu suçladığını belir


Tekin yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün partisinin grup toplantısında konuşurken, 60-70 yıl öncesine ait iki gazeteyi uzun uzun kameralara tuttuğunu ifade ederek, “O gazetelerdeki haberlere göre suçlamalarda bulundu. Başbakanın günümüz gerçeklerinden kaçtığını, bugünün bazı gerçeklerinin Başbakan’ın yüzünü kızarttığını, o yüzden sık sık geçmişe sığındığını bildiğimiz için bunu normal karşıladık” dedi.

Ancak Başbakan'ın bugün partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısındaki konuşmasını dinlerken ise “gerçekten şaşırdıklarını” belirten Tekin, “Çünkü jetlag desek jetlag değil. Amerika’dan da gelmiyor ki gerçeklerden bu kadar uzaklaşmış, şaşırmış olsun. Dün de buradaydı, bugünde burada. Ama dün iki kez eline gazete alarak Kurtuluş savaşımızın komutanlarından İsmet İnönü’yü, CHP’yi suçlayan Başbakan bugün, ‘Kılıçdaroğlu, eline bir gazete alıp o gazeteyle iktidarı suçlamaya kalkıyor’ dedi. Pes yani. Dün bir, bugün iki. İnsan kulaklarına inanamıyor ama gerçek bu, dün konuştuğu kürsüden iki kez gazete gösteren Başbakan, bugün gazete göstererek hükümeti eleştirdi diye Sayın Genel Başkanımızı suçladı” dedi. “Bu bir zavallılıktır. Pili bitmişliktir” ifadelerini kullanan Tekin, “Bu aynı zamanda Başbakan’ın Amerika’ya gide gele jetlag’ın etkisinde kaldığını, başının döndüğünü, hem ağzından çıkanı kulağının duymadığını, hem de ne dediğini bilmediğini gösteriyor. Ama haklı, 24 saatte böyle bir kadar çark, 360 derece dönüş, elbette baş döndürür. O zaman da vatandaş, bu ne çark, ‘bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ diye sorar” dedi. Tekin, AKP yöneticilerinin daha fazla bu ve benzeri sorularla karşılaşmak istemiyorlarsa zaman geçirmeden Başbakan Erdoğan’ı bir doktora götürmeleri önerisinde de bulundu.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com