CHP’li Tekin sendikalara ‘Güvenceniz CHP’dir’ dedi

CHP’li Tekin sendikalara ‘Güvenceniz CHP’dir’ dedi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin sivil toplum örgütleri ve sendikalara seslendi. ‘Hiç kimse korkmasın’ diyen Tekin, ‘Sivil toplum örgütleri, bütün sendikalar sizin güvenceniz CHP'dir’ şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AKP Hükümeti'nin, 28 Şubat'ın rövanşını almak için eğitim sistemini değiştirmek istediğini savunarak, "Oysa 28 Şubat'ta batan bankalarla, işçinin, köylünün cebindeki parası çalındı. Batan bankaların hesabı sorulabildi mi? Eğer sorabilecekseniz gelin bunların hesabını soralım" dedi.

Gürsel Tekin, geçen yıl yapılan milletvekili seçiminden sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın balkon konuşmasında tarafsız ve herkesin başbakanı olacağını söylediğini hatırlatarak, "Son 6 aylık sürece baktığımızda adeta baskıcı, faşist bir anlayışla, herkesi yok sayan, kendileri gibi düşünmeyen, kendileri gibi davranmayan herkesi düşman ilan eden bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız" diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!

‘İKTİDAR GEREĞİNİ YAPMAZSA…’

Tutuklu milletvekilleri hakkında da açıklamada bulunan Tekin, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanların tutukluluk sürelerinin çok uzun olduğu, kabul edilebilir bir süre olmadığını söylediklerini, ama sorunun çözümü için eyleme geçilmediğine işaret etti. Tekin, "Şu anda Adalet Bakanlığı'nda bir hazırlık var ama hangi aşamadadır doğrusu bilmiyorum. Bu Türkiye'nin büyük bir ayıbı. Millet iradesiyle seçilmiş milletvekillerinin parlamentoda olmaması bir demokrasi ayıbıdır. Bu ayıp 2012 yılında sona erecektir diye düşünüyorum. Belli bir süre var, eğer iktidar gereğini yapmazsa elbette CHP olarak biz de farklı eylem türlerini hayata geçireceğiz" diye konuştu.

‘KELLEMİZİ VERMEYE HAZIRIZ’

Bilim adamlarının, gazetecilerinin, sivil toplum örgütü yöneticilerinin baskı altında tutulduklarını savunan Tekin, şöyle devam etti: "8 Mart Dünya Kadınlar Günü geliyor. Bir sivil toplum örgütün başkanı, yani TÜSİAD Başkanı bir kadın sadece farklı düşünce ifade ettiği için Başbakan tarafından adeta linç edilecek duruma geldi. Hiç kimse korkmasın. Sivil toplum örgütleri, bütün sendikalar sizin güvenceniz CHP'dir. Bu ülkede bir bedel ödenecekse önce Kılıçdaroğlu, sonra bizler ödeyeceğiz. Bizler kellemizi vermeye hazırız. Demokrasi, özgürlük mücadelesi zorlu bir mücadeledir. Bu mücadeleyi en iyi şekilde götüreceğimizi inanıyoruz. Bu faşist anlayış daha fazla devam etmeyecek."
 (SRE)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com