CHP'li Toprak: AKP ne işe yarar?

CHP'li Toprak: AKP ne işe yarar?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AKP'nin kentlerin sorunlarına çözüm üretmediğini ve yoksulluğa mahkum ettiğini belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), verileri ile Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) gelir düzeyine ilişkin araştırmasını değerlendirdi.
 
TÜRKONFED'in araştırmasında Türkiye'de 40 şehrin orta gelir düzeyinden çıkamadığının ve 27 şehrin yoksulluk seviyesinde yer aldığının ortaya konduğunu belirten Toprak, bu tablonun Türkiye'nin siyasi olarak değil, ekonomik olarak bölündüğünü gösterdiğini belirtti.
 
Kentlerin büyük bir yoksulluk ve çöküntü içinde olduğunu savunan Toprak, şunları kaydetti:
 
''AKP 10 yıl boyunca hiçbir çözüm üretmemiş ve ülkenin kentlerini yoksulluğa mahkum etmiştir. Bu konuyla doğrudan ilişkili bir diğer durum TÜİK'in ülkemizdeki çocuklara ilişkin yaptığı araştırmadır. TÜİK'e göre, 27 bin çocuk kayıp, 84 bin 916 çocuk suça karışmış ve son dört yılda 270 bin 808 çocuk mağdur olmuş durumda. Bir ülkede hükümet olmasa o ülke ancak bu kadar kötü yönetilir. Bütün bu veriler Türkiye'de çok ciddi bir çocuk hakları sorunu olduğunu ortaya koymaktadır. Bütün bu verileri görünce insan soramadan edemiyor; AKP ne işe yarar ve AKP ne iş yapar? Sayın Başbakan 3 çocuk yapın diyor. Bu üç çocuk kaçırılsın diye mi, suç işlesin diye mi yoksa suça maruz kalsın diye mi dünyaya getirilecek?'' (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com