CHP'Lİ TÜRELİ'DEN "BEDELLİ" SORUSU

CHP'Lİ TÜRELİ'DEN "BEDELLİ" SORUSU
CHP'Lİ TÜRELİ'DEN "BEDELLİ" SORUSU

. ANKARA (ANKA)-CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a, "Bedelli askerlik uygulamasında ücret ve yaş sınırına ilişkin kriterleri değiştirmeyi düşünüyor musunuz?" diye sordu.
CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, TBMM Başkanlığı'na, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Türeli, şu soruları yöneltti:
"Bedelli askerlikten gelir düzeyi düşük veya hiç geliri olmayan kişilerin de faydalanmasına olanak sağlayacak bir çalışmanız var mı?
Bedelli askerlik uygulamasından elde etmeyi planladığınız ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit yakınları, gaziler, muhtaç er ve erbaş aileleri ile güvenlik güçlerinin sosyal rehabilitasyon ihtiyaçları için kullanılacağını açıkladığı 2.5 milyar TL'nin toplanamaması durumunda hangi tedbirleri devreye sokacaksınız?
Üniversiteden son 3 yılda mezun olmuş ve bugüne kadar askerlik hizmetini yerine getirmemiş gençlerin yaş sınırı aranmaksızın bedelli askerlik kapsamına alınması hakkında ne düşünüyorsunuz?" (ANKA)
(MG/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com