CHP’li vekil Aytun Çıray’dan AKP’ye Atatürk sorusu

CHP’li vekil Aytun Çıray’dan AKP’ye Atatürk sorusu
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a, “Önce valiliklerde Atatürk resimlerini kaldıran ve nabız yoklayan AKP zihniyetinin temsilcileri, şimdi de Sağlık Bakanlığı resmi sitesinden Atatürk’ün resmini kaldırmışlardır. Atatürk size b

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, TBMM Başkanlığı’na, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Çıray, soru önergesinde şöyle dedi:

“AKP çekirdek kadrosu uzun zamandır örtülü olarak yürüttüğü Atatürk ve kurucu değerleriyle mücadelelerini açıkça yapmaya başladı.Önce valiliklerde Atatürk resimlerini kaldıran ve nabız yoklayan AKP zihniyetinin temsilcileri, şimdi de Sağlık Bakanlığı resmi sitesinden Atatürk’ün resmini kaldırmışlardır.

Bir zamanlar hem bir hekim hem bir müsteşar olarak bünyesinde çalışmaktan gurur duyduğum Sağlık Bakanlığı’nın düşürüldüğü bu durumu şiddetle kınıyorum.”


Çıray, Sağlık Bakanı’na şu soruları yöneltti:

“Haberi veren gazetenin sorduğu soruyu tekrarlıyor ve soruyorum: Atatürk size batıyor mu?

Başka herhangi bir ülkede, o ülke insanlarının dilini özgürce konuşmalarını, dinlerini özgürce yaşamalarını sağlayan; namus ve vatan topraklarını kurtaran kurtarıcılarına karşı benzeri bir inkârcı tutum alındığını biliyor musunuz?

Sağlık Bakanlığı sitesinin başına Atatürk yerine bakanlık hastanesini bile basabilen bir tarikatın reisinin fotoğrafını koymayı düşünüyor musunuz?”

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com