CHP'li vekil disipline sevk edildi

CHP'li vekil disipline sevk edildi
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, CHP Grup Yönetimi tarafından disiplin kuruluna sevk edildi.

Dilek Akagün Yılmaz'ın CHP kapalı grup toplantısında ''çözüm süreci'' tartışılırken, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'na "CIA ajanı" dediği iddia edilmişti.
 
CHP Grup Başkanvekilleri Emine Ülker Tarhan, Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ı tüzüğün 70. maddesine dayanarak disipline sevk etti. (CTK)
 
YILMAZ’DAN İLK AÇIKLAMA
 
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na sevk edildi.
 
CHP Grup Başkanvekilleri ve üyelerin katılımıyla CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu toplandı. Toplantıda, önceki hafta CHP'nin basına kapalı grubunda, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'na söylediği sözler nedeniyle Yılmaz'ın durumu ele alındı.
 
Alınan bilgiye göre, Yılmaz'ın, CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi kararlaştırıldı. Yılmaz, disipline sevkiyle ilgili resmi olarak herhangi bir şey öğrenemediğini, öğrendikten sonra gerekli açıklamayı yapacağını belirtti.
 
CHP için tarihi bir süreç olduğunu ifade eden Yılmaz, ''Turnusol kağıdı olacak'' dedi.
 
Gülseren Onanç'ın, CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifasının sorulması üzerine Yılmaz, Onanç'ın kendi takdiri olduğunu belirtti. Yılmaz, Onanç ile pek çok konuda aynı şekilde düşünmediklerini ifade ederek, istifasıyla bir şeyin kaybedilmediğini belirtti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com