CHP'li vekil nasıl AKP'li oldu?

CHP'li vekil nasıl AKP'li oldu?
Kartlar karıştı, CHP'li Mahmut Tanal AKP'li oldu...

PTT'nin şaşkınlık yaratan "yeni yıl transferi", sıkı CHP'li İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın seçmenleri ve kurumlara gönderdiği yılbaşı tebriğinde yaşandı.

Tanal, bir metin hazırlayarak, PTT'ye iletilmesi amacıyla Meclis Başkanlığı'na iletti. Başkanlık da metni, yazılıp dağıtılması amacıyla PTT'ye gönderdi. Tanal'ın imzasıyla hazırlanan orijinal metni şöyle:

"2013 yılının tüm dünyaya, ülkemize sağlık, mutluluk ve barış getirmesini diler, size ve kıymetli ailenize selam ve sevgilerimi sunarım. Av. Mahmut Tanal, CHP İstanbul Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi."

PTT'de bu orijinal metnin olduğu birçok tebrik mesajını belirtilen adreslere iletti ancak bazılarında ise ingafa imza attı ve AKP'nin geçtiğimiz günlerde yenilenen Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atanan isimlerin metniyle Tanal'ın metnini karıştırtırdı. PTT'nin şaşkınlık yaratan metni şöyle:

"AKP Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı'na seçilmemden dolayı göstermiş olduğunuz yakın ilgiye teşekkür, selam ve saygılar sunarım. Av. Mahmut Tanal, CHP İstanbul Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi."

TANAL "YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIM"

Şaşkınlık yaratan durumu, yanlış metnin yeraldığı tebrik kartını alanların uyarısı üzerine öğrenen CHP'li Tanal, 22 Ocak'ta Meclis Başkanlığı'na şikayette bulundu. Tanal şikayetinde, "siyasi kimliğimle bağdaşmayan metin hazırlandı" diyerek, "Başkanlık olarak PTT Genel Müdürlüğü yetkilileri ile bağlantıya geçilerek gereğinin yapılmasını ve yasal yollara başvuracağım için PTT ile yapılan sözleşmenin örneğinin tarafıma verilmesini talep ediyorum" dedi.(MUK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com