CHP’li vekil: Odamda böcek mi var?

CHP’li vekil: Odamda böcek mi var?
CHP milletvekili Kulkuloğlu, ‘’Yangın alarmı çaldığı’’ gerekçesiyle gece odasına girildiğini öğrendi ve ‘’’Böcek araması yapılmasını’’ istedi.

CHP Kayseri milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nun TBMM’deki makam odasında ‘’Yangın alarmı çaldığı’’ gerekçesiyle  inceleme yapıldı.  Bu konuda kendisine bilgi verilmeyen Kulkuloğlu, durumu TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e bildirdi ve odasında ‘’Böcek araması yapılmasını’’ istedi.
 
Gazeteport’un haberine göre, bir süredir Kayseri belediyesiyle ilgili yolsuzluk iddialarını gündeme getiren Kulkuloğlu, ‘’7 Aralık 2012 tarihinde yangın alarmı çaldığı gerekçesiyle, sivil savunma elemanlarınca TBMM’deki odam, gece 01.15’de açılmış, alarm iptal edilmiş. Bu durumu tesadüf eseri 45 gün sonra öğrendim. Bana bilgi verilmedi’’ dedi.
 
TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in cevaplandırması istemiyle Meclis’e bir önerge de veren Kulkuloğlu, ‘’Milletvekili odalarının mahremiyeti nasıl sağlanmaktadır ? Başbakan'ın odasında dahi dinleme cihazı bulunmuş iken, TBMM'deki milletvekili odaların dinlemelere karşı korumaya yönelik bir uygulaması var mıdır? Makam odamda herhangi bir dinleme veya kayıt cihazı arama ve tarama yaptıracak mısınız?‘’ sorularını yöneltti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com