CHP'li Vekilden CHP'ye Ağır Laf!

CHP'li Vekilden CHP'ye Ağır Laf!
Partisinin üyelerinin kavga etmeyi çok sevdiğini söyleyen CHP Milletvekili ve Muğla 5. sıra milletvekili adayı Ali Arslan, partililerden husumetlerini 12 Haziran sonrasına bırakmalarını istedi..

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçim bürosu açıldı. Açılışa partinin Muğla'daki adayları tam kadro katıldı. Partililerin yoğun ilgisi ile yapılan açılış töreninde konuşan Muğla Milletvekili Ali Arslan, CHP ile ilgili bir itirafta bulundu. CHP'lilerin kavga etmeyi çok sevdiğini açıklayan Arslan, partililerden birbirleriyle olan kavgalarına 12 Haziran seçimlerine kadar ara vermesini istedi.

“Birbirlerinizle olan hesaplarınızı 13 Haziran sabahına kadar rafa kaldırın. Devir birlik etme zamanıdır.” diyen Arslan, yaşanan kavga ve tartışmalar sonrasında partiden ayrılanlara da partiye geri dönmeleri çağrısında bulundu.

Bilindiği üzere Fethiye'nin Üzümlü beldesinde yapılan bir festival sırasında CHP'liler arasında kavga çıkmış, çıkan kavgada eski ilçe başkanı yaralanmıştı.

FETHİYE'DEN SİLİVRİYE SELAM GÖNDERDİ

Öte yandan CHP Fethiye seçim bürosunun açılışı sırasında söz alan 4. sıra milletvekili adayı Emrah Doğu, Silivri Cezaevi'nde yatan Ergenekon ve Balyoz davası sanıklarına sahip çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Silivri'de yatan bazı sanıkları aday göstererek iyi bir hamle yaptığını savunan Emrah Doğu, şöyle konuştu: “Başbakan meydanlara çıkıp sayın kemal Kılıçdaroğlu'nun Silivri'den TBMM'ye tünel açtığını söylüyor. Bu tüneli açan genel başkanımızı kutluyoruz. Selam olsun Silivri'ye. Siz Cudi'den TBMM'ye tünel açarken iyiydi ama.”

ÖMER SÜHA ALDAN: BAŞBAKAN İDDİANAMEYİ OKUSA DA ANLAMAZ

Açılışta söz alan bir diğer aday Ömer Süha Aldan ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, savcılık yaptığı dönemde kendisi ile ilgili ortaya attığı iddialara cevap verdi.

Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü görevi sırasındaki yolsuzluklarını kendisi tarafından hazırlanan iddianamede yazdığını söyleyen Başbakan'a sert çıkan Aldan, Başbakan Erdoğan'ın bu iddianameyi okumadığını söyledi. “Başbakan bu iddianameyi okusa da anlamaz” diyen eski savcı Ömer Süha Aldan, “Genel başkanımız SSK genel müdürlüğünden 1999 yılında ayrıldı. Ben iddianameyi 2002 yılında hazırladım. İddianamede Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçlayan hiçbir ifade yoktur.” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, Sultangazi mitingi sırasında tartışmaya konu olan şu sözleri söylemişti: "Sayın Kılıçdaroğlu'nun şu anda bir tane adayı var. CHP'nin Muğla milletvekili adayı DGM'nin eski savcısı. 21 Mayıs 2003 tarihli Neşter operasyonu iddianamesinde bakın ne diyor. O dönemde ne var biliyor musunuz? Kılıçdaroğlu'nun Genel Müdürlük koltuğunda oturduğu SSK'da yolsuzlukların diz boyu olduğunu belirtiyor. Şimdi de Kılıçdaroğlu'nun Muğla'da milletvekili adayı. Kılıçdaroğlu, ben konuşmuyorum bak, adayın kendisi, DGM savcısı olarak bizzat o zamanki iddianamesinde yazmış. İddianameyi okudum, başka bir şey değil. Hani sen yolsuzluklarla mücadele ediyordun? Yolsuzluğun bizzat içindesin, gömüldün."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com