CHP'li Vekilden Öğrencilere Destek!

CHP'li  Vekilden Öğrencilere Destek!
ODTÜ'de öğrenciler ile polisin çatışmasında tepkiye maruz kalan CHP'li Çetin Soysal'dan öğrencielre tam destek geldi!

Ankara dün savaşı aratmayan sahnelere tanıklık etti! Düzenlenen eylemin baş kahramanları yine üniversite öğrencileriydi. AK Parti binasına yürümek isteyen öğrencilere polis tazyikli sularla karşılık verdi. Ancak, çıkan olaylarda orada bulunan CHP'li milletvekili Çetin Soysal da öğrenciler tarafından taşlandı.

Öğrencilerin attığı taşların hedefi olan Soysal, yaşananlarla ilgili bugün açıklama yaptı. Gördüğü tepkiye rağmen öğrencilere destek vermekten çekinmeyen CHP'li vekil, "Ben bu tepkileri doğal karşılıyorum" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü;

TEPKİLER ÇOK DOĞAL

"Orada bir kargaşa, eylem var. İnsanlar soğuk kış günlerinde tazyikli su yemişler, yürüyüş hakları elinden alınmış. Biz buna hoşgörü ile yaklaşmalıyız"

ÖĞRENCİLERLE AYNI GÖRÜŞTEYİZ

Soysal, partisinin, üniversite öğrencilerinin haklarını savunduğunu ve aynı görüşü paylaştığını belirtti ve "Öğrencilerle, partimizin baştan beri savunduğu şeyler var. Örneğin YÖK'ün kaldırılması. Polisin eylemleri kaldırılması. Eğitimde fırsat eşitliği, parasız eğitim. Her öğrencimizin bundan yararlanabileceği koşulların sağlanması gerekiyor. Biz etkisiz tepkisiz bir toplum değiliz" dedi.

ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİM

Öğrenci ve polis arasında çıkan çatışma sırasında yanında Sezgin Tanrıkulu'nun da bulunduğunu belirten Soysal, daha sonra öğrencilerin taleplerini dinlediğini ifade etti;

"Onların da talepleri son derece insani... Yürüyüş talepleri gayet doğaldır... Bana yapılan tepki münferittir"

GÜL HANGİ ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞMELİ?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üniversite öğrencilerini kabulüne de değinen Soysal, görüşme için önerilerde bulundu;

"Cumhurbaşkanı bugün gençlerle görüşüyor ancak hangi gençlerle görüşüyor? Orada tekme, biber gazı yiyen öğrencilerle konuşması daha doğru olur. Çocuğunu düşüren genç kızımızla görüşebilir mesela..."

Soysal sözlerini şöyle noktaladı;

"Ben gençlerde bir kararlılık gördüm. Okullardaki polisiye önlemlere karşı tepkiler içindeler. Çok daha özgür bir üniversite yaratılması gerekmektedir" 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com