CHP'li vekilden şok PKK iddiası!

CHP'li vekilden şok PKK iddiası!
CHP'li vekil PKK'nın Güneydoğu'da kaymakam atadığını iddia etti.
PKK sözde kendi asayiş birimini kurup, Lice'de, Diyarbakır'da, Van'da ve hatta İstanbul'da yol kesme girişimlerinde bulunmuştu. PKK'nın Güneydoğu'da devlete köprü, yol, hastane, okul, karakol yapan müteahhitlerden vergi adı altında haraç topladıkları ortaya çıkmıştı.
 
PKK'nın Güneydoğu'daki icraatları hakkında bir vahim iddia daha geldi. İddianın sahibi CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün. CHP'li Düzgün'ün iddiaları kan donduran cinsten. Düzgün "Şu anda PKK Güneydoğu’daki ilçelerimize kaymakam atıyor. Bu kaymakamlar oradaki devletin resmi kaymakamlarına gidip onları tehdit ediyorlar" iddiasında bulundu. 
 
CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün memleketi Tokat'ta gazetecilere bomba açıklamalarda bulundu. AKP'nin iflas eden PKK ve açılım politikalarına değinen Düzgün "Bakın PKK bir şehitlik kurdu, resmi bir şehitlik açılışı yaptı. Ve bunu devletin askeri ve polisinin gözünün önünde yaptı. Bundan daha vahimi bizim Güneydoğu illerimizde PKK bir güvenlik örgütü kurdu. Yol çeviriyor, kimlik soruyor. Şimdi basından görüyoruz ki bir mali örgüt kurmuşlar. Vatandaştan resmi vergi topluyorlar. Şu anda PKK Güneydoğu’daki ilçelerimize kaymakam atıyor. Bu kaymakamlar, oradaki devletin resmi kaymakamlarına gidip onları tehdit ediyorlar, ’Bizden habersiz iş yapmayacaksınız’ diyorlar. Bütün bunlar olurken iktidar tarafından dönüp bakıyorsunuz ’ne oldu’ diyorsunuz, iktidarı diyor ki, ’biz barış yapacağız’. Barışı herkes istiyor Türkiye’de. Fakat biz ülkenin bu şekilde işgal edilmesine şiddetle karşıyız. Barış, evet olsun. Ama barış adı altında Türkiye adım adım bölünmeye gidiyor. Biz yeni baştan hükümeti aklını başına almaya çağırıyoruz. Türkiye’nin Güneydoğusu’nda böyle bir yapılanma Türkiye’yi fiili bir bölünmeye, fiili bir iç savaşa götürür." dedi.
 
Suriye sınırında yaşanan olaylara da değinen Düzgün AKP Hükümetini "Gümrük vergileri dahil PYD tarafından alınmaktadır. Maalesef sınırdaki atışlardan dolayı Şanlıurfa’da ölen vatandaşlarımız var. Bu ölen insanların tamamının kanı iktidarın elindedir. Bir an evvel bu yanlıştan dönülmelidir, Suriye sınırı kontrol altına alınmalıdır, Güneydoğu’daki illegal PKK yapılanması engellemelidir. Eğer bunları yapmaz ise yarın Türkiye’de çıkacak bir çatışmanın sorumlusu bu hükümet olacaktır" şeklinde uyarıda bulundu. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com