CHP'li Vekili Böyle Ağlatan Neydi?

CHP'li Vekili  Böyle Ağlatan Neydi?
CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, düzenlediği basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu..Kayseri'deki yolsuz iddialarını açıkladıktan sonra 15 yaşındaki çocuğuna tehdit telefonları geldiğini açıklayan CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, "Benim çocuğuma tehdit telefonları geliyor. 'Kalk bilmem neyin çocuğu nasıl yatıyorsun yatakta' diye. Neymiş belediye başkanının dosyasını açıklıyormuşum. 15 yaşındaki çocuğumu gece arattırıyorlar" dedi.

AKP'Lİ KAYSERİLİ VEKİLLERDEN SONRA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, hukuk danışmanı ve aynı zamanda Hacı Ali Hamurcu'nun da avukatı olan Halil İbrahim Yolcu ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Kulkuloğlu, kendisinden önce basın toplantısı düzenleyen AKP'li Kayserili milletvekillerinin iddialarına yanıt verdi.

"BOZACININ ŞAHİDİ ŞIRACI MI?"

Kulkuloğlu, isim vermeden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye "kefil" olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yanıt vererek, şöyle dedi:

"Devletin en tepesinden Başbakan dururken siyasi olmayan makamın burayla ilgili kefaletleri ile bir anlamda koruma kavgasına ve psikolojisine girdiler.

Birileri kalkıp ben kefilim diyor, yahu kardeşim bozacının şahidi sıracı mı? Ortak mısın ki yaptıkları işe kefilim diyorsun? Pay mı alıyorsun ki kefilsin. Adam iddia edilen bir suçtan sorgulanıyor."

HODRİ MEYDAN

AKP Grup Başkanvekili Elitaş ile diğer Kayserili milletvekillerine dokunulmazlıkların kaldırılması için "hodri meydan" diyen Kulkuloğlu, şöyle dedi:

"Buradan Elitaş'a, Kayserili milletvekillerine hodri meydan diyorum. Benim dosyalarımı da kendi dosyalarını da Meclis'e yarın sabah AKP'li tüm suç işleyenlerin dosyalarıyla birlikte getirmezlerse namertler. Benim dosya mı da onların dosyalarını da kaldıracağız, varsa yürekleri. Yok öyle yağma."

BİR EL ONLARA EMİR Mİ VERDİ?

Kendisi hakkında yalan ve yanlış iddia ortaya atıldığına dikkat çeken CHP'li vekil, "Hakaret ediyorlar. Bir el onlara emir mi verdi. Burada niye oturuyorum ben o zaman, nerede Cumhuriyet savcıları, niye almıyorlar beni kardeşim. Gelin bir teklifim var. Özelikle Kayseri ile ilgili olan gizlilik kararı olan Ankara'daki özel yetkili savcılardaki tüm dosyalardaki gizlilik kararını savcılar kaldırsın. Dur bakalım içinden kimler çıkacak? Niye hala iddianameler hazırlanmıyor da bekletiliyor. Yürekleri varsa yapsınlar" dedi.

NAMERTSİNİZ

Kendisi hakkında "Milletvekili olmasaydı hapiste olacaktı" denildiğini ifade eden Kulkuloğlu, "Allah rızası için milletvekili olmadan önce benim için hazırlanmış bir tane savcılık fezlekesi çıkarın. Çıkartmazsanız namertsiniz. Yediğiniz lokma haram" diye konuştu.

3 TANESİ KALDI

"Meclis'te 10 tane fezlekesi var deniyor" diyen Kulkuloğlu, "10 tane fezleke ile ilgili özet. 10 taneden 7 tanesini ödemişim. 3 tanesi kalmış. 2 tanesi hatır çeki. Adam bunların iktidarında batmış, ben de battığım için ödeyememişim. Ödemek için gayret gösteriyorum. Bir tanesi de fabrikam da duran mallarımla takas etmek üzere anlaştığım bir çek. O yüzden fezlekeyi kaldırma, borcu ödeyeyim öyle kaldır demişim" dedi.

BU KADAR ALÇALACAKLARINI DÜŞÜNMEMİŞTİM

Kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialara sert tepki gösteren Kulkuloğlu, "Bu kadar alçalacaklarına ihmal vermemiştim. Ben bu kadar belden aşağıya izah edemedikleri yolsuzlukları kişilerin özellerine girerek borçlu olan insanları dolandırıcı gibi gösterip açıklama yapacaklarını düşünmedim. Bu kadar alçalacaklarına ihtimal vermedim" dedi.

VİCDAN ETMEDİ

"Ben batmış bir işadamıyım milletvekilliğinden önce" diyen Kulkuloğlu, basın toplantısı sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. 'Mustafa Elitaş'a 200 bin lira borcu var' denildiğini hatırlatan Kulkuloğlu, şöyle dedi:

"Doğru, 200 bin lira değil. Milletvekili olmadan önce kiracısı olduğum için onu adam bilip binasını kiraladığım için batırıldıktan sonra son yıl kiramı ödeyemedim."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com