CHP'li vekilin kitabı “suç delili” sayıldı

CHP'li vekilin kitabı “suç delili” sayıldı
ÇHD’li avukatlarının da tutuklandığı operasyonda, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün, 'Dersim 1938 Resmiyet ve Hakikat' kitabı “suç delili” sayılarak el konuldu. Gömlek, kravat, Akbil de suç delili…

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün, “Dersim 1938 Resmiyet ve Hakikat” adlı kitabı DHKP-C operasyonu kapsamında suç delili sayılarak el konuldu.
 
Aygün, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada, “Grup yorum, ÇHP başkan ve avukatları, onlarca öğrenci tutuklamaları İstanbul Emniyet Müdürlüğünün yasadışı DHKP-C operasyonunda ele geçirdiği delil: İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi CHP Milletvekilinin Kitabı” dedi.
 
“DHKP-C operasyonunda kitabıma da 'örgüt delili' diye el konmuş. Tayyip kitaba 'bomba' derse polis milletvekiline ait kitabı DHKP-C kanıtı yapar. Kitabım hakkında toplatma kararı yok; polis ve yargı Tayyip Erdoğan'ın tetikçisidir” ifadelerini kullanan Aygün, “Eğer İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ana muhalefet partisi milletvekilinin yazdığı kitaba “DHKP-C örgütüyle ilişkiyi gösteren bir kanıt olarak” el koyabiliyorsa buradan iki önemli sonuç çıkar” diye konuştu.
 
“1 ADET HÜSEYİN AYGÜN  KİTABI”
 
Twitter'da “Olaylı Yakalama, Arama ve El Koyma Tutanğının Devamıdır” başlıklı belgede “suç eşyaları”na “delil” oldukları gerekçesiyle el konuldu. Tutanakta delil olarak “1 adet Hüseyin Aygün Dipnot yayınlarına ait ‘Dersim 1938 Resmiyet ve Hakikat’ isimli kitap” şeklinde yazıldı.
 
GÖMLEK, KRAVAT, AKBİL DE SUÇ DELİLİ
 
Aynı belgede bazı “suç delilleri” de dikkat çekiyor. O suç delilleri şöyle:
 
“............ seri numaralı İstanbul Kart, ....... seri numaralı beyaz renkli Akbil, 3 adet lacivert kravat, 6 adet lacivert pantolon...”  (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com