CHP’li vekilin vergi isyanı

CHP’li vekilin vergi isyanı
Maliye profesörü olan CHP'li vekil Oğuz Oyan İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndan kurumlar vergisi istemesini eleştirdi.

CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, Maliye Bakanlığı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dört yıl önce hizmete açtığı İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndan kurumlar vergisi istemesine tepki gösterdi.
 
Maliye profesörü olduğunu hatırlatan Oyan, bu verginin İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden alınmadığını belirterek, “Bu ne çifte standarttır, bu ne adaletsizliktir, bu ne sistematik baskıdır, bu ne zulümdür” dedi.
 
Maliye Bakanlığı’nın İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndan vergi istemesine tepkiler sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, vergi talebine karşı dava açarken maliye profesörü olan CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan da vergi talebini eleştirdi. Oyan, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden böyle bir verginin kendilerinden istenip istenilmediği konusunda bilgi aldığını belirterek, her iki kurumun da bu vergiyi vermediğini söyledi. Oyan, belediyelerin kurumlar vergisinden muaf olduğunu vurgulayarak, verginin İzmir’den istenmesine tepki gösterdi. Oyan, şöyle konuştu:
 
“Bu ne çifte standarttır, bu ne adaletsizliktir, bu ne sistematik baskıdır, bu ne zulümdür? Bunun kötü niyet olduğunu ve ahlaki açıdan sorgulanması gerektiğini düşünüyorum. Amaçları, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne iş yaptırmamak, itibarsızlaştırmak, bürokratlar arasında 'acaba doğru mu yapıyoruz’ endişesi yaratmak. Biz bu iktidara hukuku öğreteceğiz. Ya öğreteceğiz ya da tezkeresini vereceğiz. Bu iktidar adil yönetim sergileme fırsatını kaçırdı. İzmir halkının iktidara zerre kadar güveni yok.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com