CHP'li vekiller Balyoz Davası'nı değerlendirdi

CHP'li vekiller Balyoz Davası'nı değerlendirdi
CHP İstanbul Milletvekilleri Nur Serter, Umut Oran ve Ali Özgündüz Balyoz Davası'nın 55. duruşmasını izledi.

CHP İstanbul Milletvekilleri Nur Serter, Umut Oran ve Ali Özgündüz Balyoz Davası'nın 55. duruşmasını izledi.

"Burada aslında TSK'ya yönelik yapılan bir siyasi darbenin davası görülmektedir. Burası daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ifade ettiği gibi bir Silivri toplama kampıdır. Bugün Silivri toplama kampının TSK mensuplarını yargıladığı davayı gözlemledik. Burada çiğnenen hukuku içimiz burkularak ve acıyla izledik"

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran,

"Ortada çok büyük bir hukuksuzluk ve insan hakları ihlalleri var"

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz,

"Mahkemeye saygı içinde sanıklar adalet beklemektedirler. Bu davanın temeli yoktur, çürüktür"

Balyoz Davası'nı izlemek için Silivri'ye gelen CHP Milletvekilleri İstanbul Milletvekilleri Nur Serter, Umut Oran ve Ali Özgündüz duruşmaya verilen arada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin önünde konuşan CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Balyoz Davası'nı izlemek için Silivriye geldiklerini ifade ederek, "Bundan sonrada CHP'den görevlendirilmiş 3 milletvekili olarak bu davayı düzenli bir şekilde izlemeyi sürdüreceğiz. Tabi ilk defa belli bir gerçekle karşılaşıyor değiliz. Burada ne olup ne bittiğiniz yıllardır çok iyi biliyoruz ve gözlemliyoruz. Burada aslında TSK'ya yönelik yapılan bir siyasi darbenin davası görülmektedir. Bunun hepimiz çok iyi farkındayız. Burada üretilen sahte delillerle TSK'nın son derece değerli üst düzey komutanları ve mensupları bir kafes içerisinde tutulup, onların bilgi ve birikiminden Türkiye yoksun bırakılmaktadır. Burada insan haklarından ve adaletten söz etmek mümkün değildir. Burası daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nunda ifade ettiği gibi bir Silivri toplama kampıdır. Bugün Silivri toplama kampının TSK mensuplarını yargıladığı davayı gözlemledik. Burada çiğnenen hukuku içimiz burkularak ve acıyla izledik. Bundan sonrada davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

"HERKES ÇARESİZLİK VE YANLIZLIK İÇİNDE"

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, "Burada yargılama ters düz edilmiş, bildiğimiz usul dışına çıkılmış. Savcılık suça ilişkin delilleri ortaya koyar. Savcılık sanığın aleyhinde ve lehine olan delilleride toplamakla yükümlüdür. Burada lehte delil toplanmamış, alehte toplanmış bir kısım sahte delilleri sanıklar çürütmek ve suçsuzluklarını ispatlamak için çırpınıyorlar. Bunu gördüm. Herkes çaresizlik ve yanlızlık içinde. Mahkemeye saygı içinde sanıklar adalet beklemektedirler. Bu davanın temeli yoktur, çürüktür" şeklinde konuştu.

"İÇERDE YATAN HERKES MASUM"

"Ortada çok büyük bir hukuksuzluk ve insan hakları ihlalleri var" diyen CHP milletvekili Umut Oran da, "Özgürlüklerin kısıtladındığı bir ortam var. Şuanda içerde yatan herkes masum. Hiçbirinin suçluluğu ispat edilmemiş durumda. İnatla ve zorla bu suçsuzluklarını ispat ettirmeye çalışıyoruz. 21. yy. Türkiye'sine yakışmıyor. CHP olarak da bizim de görevimiz bu konuda iktidarı uyarmak. İktidarın bu konuda gerekli yasal düzenlemesini yapmasını sağlamak. Bu ayıptan Türkiye'yi kurtarmak. Bu çalışmaları CHP olarak mecliste sürdüreceğiz. Kamuoyunu bu konuda bilgilendireceğiz" ifadelerini kullandı.

"BURADA SİYASİ BİR DAVA GÖRÜLÜYOR"

Bu arada duruşmayı Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi yaklaşık 500 kişi de duruşmayı izledi. Duruşmaya verilen arada basın açıklaması yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması gerektiğini belirterek, "Burada bir hukuk davası görülmüyor. Burada siyasi bir dava görülüyor. Burada bir hukuk yok" dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com