CHP'li vekiller Genel Kurulu terketti

CHP'li vekiller Genel Kurulu terketti
CHP milletvekilleri 4+4+4 görüşmelerini protesto ederek Genel Kurulu terketti...

AKP-MHP ittifakı ve BDP desteğiyle ortaokul ve liselerde “Kuranı Kerim” ve “Peygamberin hayatı”nın seçmeli ders okutulmasının yolunu açan “4+4+4” düzenlemesinin görüşmelerinde tansiyon yükselirken, dün de Fatih Projesi’ne ilişkin madde görüşülürken, “Burada yetim hakkı yiyorlar” dövizi açan CHP’liler topluca genel kurulu terkettiler.

HABERİN GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN! 

Temel eğitimin “dinselleştirilmesi” yolunu açan “4+4+4” yasasının önceki gece ve dünkü görüşmeleri de oldukça gergin atmosferde geçti. Yasa önerisinin Fatih projesi kapsamında yapılacak alımları Kamu İhale Yasası kapsamından çıkarılmasını düzenleyen maddesinin görüşmelerine geçildiğinde CHP’li vekiller aynı anda ayağa kalkarak yanlarında getirdikleri, “Burada yetim hakkı yiyorlar” ve “Yiyin efendiler yiyin” yazılı dövizler çıkardılar.

CHP’li vekiller ellerinde dövizleri AKP grubu ve basın locasına doğru gösterirken, bazı CHP’li vekiller ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın önünde AKP’li Mehmet Metiner’in eğildiği fotoğrafı basın locasında bulunan gazetecilere gösterdi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un birleşime 15 dakika ara vermesinin ardından CHP’li vekiller “Burada yetim hakkı yiyorlar” diyerek ellerinde dövizlerle Genel Kurul salonunu terk ettiler.

Genel Kurul salonundan çıkan CHP’li vekiller kuliste de ellerindeki pankartla durdular.(SNK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com