CHP'li vekiller Kozan'da inceleme yaptı!

CHP'li vekiller Kozan'da inceleme yaptı!
CHP'li vekiller, Adana'da devirasyon tüneli kapağında patlama meydana gelen Gökdere Köprü Barajı'nın sulları altında kalan bölge inceleme yapıtılar!

Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlamasının ardından kayıp işçiler için başlatılan arama çalışmalarının sürdüğü alanda, CHP Adana milletvekilleri Ali Demirçalı ve Ümit Özgümüş bir süre inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı.

CHP milletvekili Ali Demirçalı, çalışma yapan ekiplerin yoğun çaba harcadığını ve işlerinin çok zor olduğunu belirterek, ''Böyle kazaların bir daha yaşanmasını istemiyoruz'' dedi.

Baraj yapan firmaların kontrol edilemediğini öne süren Demirçalı, ''Kontrolsüz bir şekilde yapılaşma devam ediyor. Türkiye'de 2 binin üzerinde su kaynağı özelleştirildi. Bin civarında da baraj inşaatı var. Ama şu anda denetim ve kontrol yok. Umarım bu denetimsizlik ortadan kaldırılır ve bir an önce gerekli yasalar çıkartılır'' diye konuştu.

Milletvekilleri Demirçalı ve Özgümüş, Kozan Belediyesi tarafından kurulan çadırdaki kayıp yakınlarını da ziyaret ederek bir süre sohbet edip alandan ayrıldı.(ugk)

Bu arada patlamayla ilgili olarak aralarında inşaat ve makine mühendislerinin de bulunduğu bilirkişi heyeti, derivasyon kapağının bulunduğu yerde inceleme yaptı.

Heyettekiler, kazanın kesin sebebini belirleyebilmek için kapağı destekleyen betonarme zemin ve kapaktan sac numunesi alarak laboratuvarda incelenmek üzere götürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com