CHP'li vekiller meydan okudu

CHP'li vekiller meydan okudu
CHP Milletvekilleri, Meclis'te okudukları bir metinle, "Bizim de dokunulmazlığımızı kaldırın" çağrısı yaptı.

CHP'den yapılan açıklamada "Tek yumruk olarak Genel Başkan'ın arkasında durmaya kararlıyız" denildi.

CHP TBMM Grup Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hazırlanan fezlekeye ilişkin yazılı açıklama yaptı...

Açıklamada, Silivri Başsavcılığınca ''adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs ve kurul halinde çalışan kamu görevlisine hakaret'' suçlarından Kılıçdaroğlu hakkında dokunulmazlığın kaldırılması talebiyle fezleke düzenlendiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:
 
TEK YUMRUK OLARAK BAŞKANIMIZIN ARKASINDAYIZ
 
''Baskı rejimlerinin, otoriter iktidarların en büyük özelliği, kendilerine bağımlı bir yargı oluşturarak, bu yoldan muhalefeti sindirmeye çalışmaktır. Genel Başkanımız için hazırlanan fezleke böyle bir anlayışın ürünüdür.
 
Bu, iktidar kamçısı gibi kullanılan yargının aydınlar, gazeteciler, akademisyenler, öğrenciler, seçilmiş milletvekilleri ve eski Genelkurmay Başkanının ardından son olarak Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı üzerinden tüm topluma verdiği açık bir gözdağı mesajıdır. 'Sus konuşma, sadece dinle ve tahammül et' mesajıdır.
 
Korku toplumu oluşturmak yolunda hızla ilerleyen AKP'nin, yargıyı toplum mühendisliği çalışmalarında bir araç olarak kullandığı, son uygulamanın da bunun tezahürü olduğunu, buradan bir kez daha belirtiyor ve ilan ediyoruz.
 
Politik yargı, yargı değildir, iktidarı denetleme ve hakemlik görevi yapamaz, halka adalet dağıtamaz, sadece toplumu sindirme aracı olarak kullanır.
 
Şurası iyi bilinmelidir ki CHP, halkımızın, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne olan inanç ve bağlılığından güç alarak, baskıya, antidemokratik uygulamalara son verilene kadar direnecektir. Bu direnişte demokrasinin sınırları içerisinde her yöntemi kullanacaktır.
 
CHP, tek yumruk olarak Genel Başkanının ve söylediği her cümlenin arkasında ve Türkiye'de demokrasi, özgürlük mücadelesini her türlü özveriyle sürdürmede kararlı olduğunu yüce halkımıza saygıyla duyurur.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com