CHP'liler GATA'ya alınmadı

CHP'liler GATA'ya alınmadı
CHP Ankara Milletvekilleri Levent Gök ve İzzet Çetin ile CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın'ın şehit ve yaralı ailelerini ziyaret etmek istemesi Genelkurmay engeline takıldı. Genelkurmay Başkanlığı, CHP'lileri GATA'ya sokmadı.
Genelkurmay Başkanlığı ilginç bir uygulamaya daha imza attı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök başkanlığındaki bir heyet, Afyon'da şehit düşen ve yaralanan askerlerin Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) bekleyen ailelerini ziyaret etmek istedi. CHP'li Gök, ziyaret öncesi Genelkurmay'la iletişime geçerek isteğini bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı bu isteğe olumlu yanıt verdi. 
 
Bunun üzerine CHP Basın Birimi, Levent Gök ve arkadaşlarının şehit ve yaralı ailelerini GATA'da ziyaret edeceğini duyurdu. Ancak Gök'ün başkanlığını yaptığı heyet, GATA'nın önüne geldiğinde kendilerini bir sürpriz bekliyordu. 
 
Genelkurmay - İletişim Daire Başkanlığı saat 12.00 sularında Ankara Milletvekili Levent Gök ile irtibata geçerek, "GATA'ya giremezsiniz. Genelkurmay'ın talimatı bu yönde" dedi. 
 
Telefondaki sözler karşısında şaşkınlık yaşayan Gök, "Genelkurmay'ın bu tavrına anlam veremiyorum. Biz GATA'da şehit ve yaralı ailelerini ziyaret edecek ve yanlarında olduğumuz göstereceğiz. Şehitler artık Türkiye'nin evlatlarıdır. Bunu yapmamızı engelleyemezsiniz" cevabını verdi. Genelkurmay Başkanlığı'nın tavrı ise değişmedi. 
 
Gelişmeleri doğrulayan Ankara milletvekili Levent Gök ise şu açıklamayı yaptı: "Biz bugün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine GATA'da bekleyişlerini sürdüren şehit ve yaralı ailelerini ziyaret edecektik. Buna ilişkin olarak Genelkurmay'la gerekli görüşmeleri yaptık. Saat 12.00'de gelebileceğimizi söylediler. Ancak GATA'nın önüne geldiğimizde İletişim Daire Başkanlığı, Genelkurmay'ın bu ziyarete izin vermeme kararı aldığını bize iletti. Bu karara anlam veremedik. Şehitler artık Türkiye'nin evlatlarıdır. Ailelerin acısını paylaşmak da bizlerin görevidir. Bu insani ve masumane isteğe olumsuz yanıt verilmesi ve ziyaretimizin engellenmesi kabul edilebilir değildir."
 
CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin ve CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın'la birlikte yapmak istedikleri ziyaretin engellenmesinin şehit ve yaralı ailelerinin acılarının paylaşılmasına engel olunması anlamına geldiğini de belirten Gök şöyle konuştu: 
 
"Gelişmeleri Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na aktaracağız. Hiç kimse CHP'nin şehit ve yaralı askerlerin ailelerinin acısını paylaşmasına engel olamaz."
 
Gercekgundem.com
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com