CHP'liler Taksim'de buluştu

CHP'liler Taksim'de buluştu
Beyoğlu'nda toplanan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir etkinlik düzenledi.
CHP'li bazı milletvekillerinin de katıldığı programda sınır komşularıyla barış vurgusu yapıldı. CHP?liler gökyüzüne beyaz güvercinler ve balonlar bıraktı.
 
Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplanan CHP İstanbul İl teşkilatına üye yaklaşık 200 kişilik grup, 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliğine katıldı. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Melda Onur ile teşkilatlara üye çok sayıda CHP'li katıldı. 
 
'Savaşa hayır' yazılı pankart ve dövizler taşıyan CHP'liler adına bir açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 1 Eylül Dünya Barış Günü tarihi hakkında bilgiler verdi. İleri demokrasi vaadiyle iktidara geldiğini belirttiği AKP hükümetinin içerde iç barışı ve toplumsal huzuru bozacak her türlü icraatı pervasızca sergilediğini öne süren Salıcı, dışarıda da ülkenin sonu belli olmayan bir bataklığa hızla sürüklendiğini savundu. 'Komşularımızla sıfır sorun' vaadiyle iktidara gelen AKP'nin 10 yıllık iktidarında etrafımızda bir tek dost ülke ve komşu kalmadığını ileri süren Salıcı, 'AKP iktidarında ülkemiz bugün onurlu bir dış politikadan uzak, Türkiye'nin çıkarlarını savunmak yerine üçüncü tarafların çıkarlarını savunucusu olmuştur" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com