CHP'lilerden dilekçe yağmuru

CHP'lilerden dilekçe yağmuru
CHP'li vekiller, grup başkanvekilliğine koştu.

Enerji Bakanı Taner Yıldız hakkında verilen gensorunun yapıldığı gün Meclis'e gitmeyen milletvekilleri grup başkan vekillerine dilekçe verdi. Yaklaşık 40 milletvekili dilekçelerinde "30 Kasım günü önemli bir mazeretim vardı'' ifadesini kullandı.

Barış Yarkadaş'ın "CHP'nin 63 milletvekili Bakan Yıldız hakkında verilen gensorunun yapıldığı gün görüşmelere keyfi bir şekilde katılmadı'' ifadesi Meclis'i karıştırdı. Yazıda ismi geçen 63 milletvekilinin 40'ı isimlerinin açıklanmasının ardından grup başkan vekillerini dilekçe yağmuruna tuttu.

40 milletvekili, isimlerinin yayınlanmasının ardından "O gün önemli bir mazeretim vardı" diyerek gensoru görüşmelerine neden katılmadığını ifade etti. Dilekçe verenlerin sayısının yarın 60'a ulaşması bekleniyor.

Öte yandan, CHP'li bazı milletvekillerinin de haberin yayınlanmasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü öğrenildi. Vekillerin, "Gerçek Gündem'de ismimiz yayınlanmış. Gensoru görüşmelerine bilgimiz olmadığı için katılamadık'' dediği belirtildi.

Bu arada, aralarında İstanbul Milletvekili Müslim Sarı ile Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın da olduğu çok sayıda milletvekili haber merkezimize "30 Kasım günü mazeretlerinin olduğu''na ilişkin açıklama yolladı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com