CHP'lilere Televizyon Yasağı!

CHP'lilere Televizyon Yasağı!
CHP'de yaşanan parti içi çekişme ve tartışmalara Kemal Kılıçdaroğlu yayınladığı bir genele ile müdahale etti...

CHP sular durulmak bilmiyor. Önder Sav'ın tasfiye edilmesi sürecinde ortaya atılan karşılıklı suçlamaların yankısı dinmeden BDP ile ittifak söylentisi parti içinde deprem etkisi yapmıştı. Parti Meclisi üyeleri tartışma programlarında kozlarını paylaşmıştı.

Bu durumdan rahatsızlık duyan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öneki gün yayınladığı bir genelge ile Parti Meclisi üyelerine ekranlara çıkma yasağı getirdi.

Uyarı genelgesinde, “Tartışılması, konuşulması, değerlendirilmesi, açıklanması, eleştirilmesi veya önerilmesi gereken ne varsa onu yapacağımız yer Parti Meclisimizdir” hatırlatması yapan Kılıçdaroğlu, ekranlarda karşı karşıya gelerek şer güçlerin ekmeğine yağ sürmeyin, iktidar yürüyüşümüzü zaafa uğratmayın” uyarısında da bulundu. Bu tarz tartışmalara girmenin parti yöneticiliği sorumluluğuna ve parti disiplinine yakışmayacağını belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Parti Meclisi üyelerimizin kendi platformları olan Parti Meclisi'nde konuşma, sorgulama özgürlüklerini sonuna kadar kullanmalı, ama ekrana çıkarak Cumhuriyet Halk Partisine artık zarar vermemelidir” dedi.

BDP ile ittifak yapılacağı yönündeki söylentilerden sonra CHP'den çatlak sesler yükselmiş ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Parti Meclisi üyesi Korkmaz Karaca'nın katılığı bir canlı yayın programını telefonla arayarak, Karaca'yı ekranda azarlamış ve programın sonlandırılmasını istemişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com