CHP'linin Yerli Otomobil Yorumu

CHP'linin Yerli Otomobil Yorumu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına ''Başbakan'ın yerli otomobil üretimi için TÜSİAD'daki dünkü önerisi gerçekten üzücü ve kaygı vericidir'' sözleriyle cevap verdi.


Bu arada iş dünyası yerli otomobil üzerine kafa yormaya başladı. Projenin maliyeti ise dudak uçuklatan cinsten. Marka yaratmanın bedelinin 1 milyar dolar olacağı konuşuluyor.

Başbakan Erdoğan'ın gündeme oturan çağrısı ana muhalefet partisinde yankı buldu.
Oran, çeşitli ziyaretler için geldiği Bartın'da gazetecilere açıklamasında, Türkiye'nin zor süreçten geçtiğini, çalışmaya, üretmeye ve kalkınmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin (TÜSİAD) Genel Kurulu'nda dün yaptığı açıklamaları şaşkınlıkla izlediklerini ifade eden Oran, şöyle konuştu:

ŞAŞKINLIKLA İZLEDİM

''Dün TÜSİAD üyelerine (birleşin de bir yerli otomobil fabrikası kurun) dedi. Tabii Türkiye Cumhuriyetini yönetmek, bakkal ve belediye yönetmek gibi ele alınmamalı. Sayın Başbakan'ın, Türkiye'nin temel sorunlarıyla ilgili çözüm önerileri gerçekten son derece kaygı verici. İşsizlikle ilgili hiçbir formül üretemedi. Şu anda Türkiye işsizlikte OECD ülkeleri arasında İspanya'dan sonra en kötü durumdadır. Başbakan işsizliği (her iş adamı bir kişiyi işe alırsa işsizlik sorunu çözülür) diyerek basit algıladı.

BU İŞLER BU KADAR KOLAY DEĞİL

Yerli otomobil üretimi için de TÜSİAD'daki dünkü önerisi gerçekten üzücü ve kaygı vericidir. Başbakan daha önce de esnafın alışveriş merkezleriyle ilgili sorununa da mucit gibi bir formül çıkardı ve (bakkallar birleşsin alışveriş merkezi kursun) dedi. Bu işler bu kadar kolay değil. Devlet yönetmek ciddiyet isteyen bir şey. Bu kadar önemli ve ciddi sorunlara basit ve ucuz çözümler üretmek, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına yakışmamaktadır.''

Oran, insanların özgürlüklerine, kişililik haklarına ve özel hayatına müdahaleler yapıldığını öne sürerek, ''Başbakan'ın, önemli sorunlar varken heykellerle, dizilerle uğraşması, alkol ve sigara tüketimiyle ilgili söylemlerde bulunup sponsorluklara yasaklar getirmesi üzüntü vericidir'' ded

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com