CHP'nin Adana mitingi

CHPnin Adana mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)

ADANA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hiçbir manipülasyona girmeyin, hiçbirine inanmayın, kim ne söylerse söyler, gideceksiniz sandığa, altı okun bağrına 'evet' mührü basacaksınız. Söz mü? Ben de söz veriyorum, beraber yapacağız" dedi.

Partisince Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde, "Başbakan Kemal" sloganları ile karşılanan Kılıçdaroğlu, genel seçimlerden sonra Adana'ya başbakan olarak geleceğini savundu.

Kılıçdaroğlu, 30 Mart'ta sandığa gideceklerini belirterek, "Sandığa el ele, kol kola, bayram havası içerisinde giderek, haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız" diye konuştu.

Yerel seçimlerin önemine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Anket manipülasyonları, yok 'CHP şöyleymiş', yok 'bu partiyi destekliyormuş', yok 'buna oy verecekmiş'. Açık ve net söylüyorum, Adana'da CHP birincidir. Hiçbir manipülasyona girmeyin, hiçbirine inanmayın, kim ne söylerse söyler, yüreğinizden geliyor, gideceksiniz sandığa, altı okun bağrına 'evet' mührü basacaksınız. Söz mü? Ben de söz veriyorum, beraber yapacağız. Türkiye'yi yeniden ama yeniden özgür bir ülke haline getireceğiz. Barış içerisinde, huzur içerisinde yaşayacağız. Hiçbir provokasyona katılmayacağız ve izin vermeyeceğiz."

"Meydanlarda halk 'Hırsız Recep Tayyip Erdoğan' diye slogan atıyor, ben de başçalan diyorum" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Allah aşkına, hırsızlık yapmadı mı? Bütün dünya biliyor mu? Adana biliyor mu? Farkında mısınız? Vallahi ben de farkındayım ve biliyorum. Dava açmış, sanıyor ki dava açınca ben korkacağım. Adana'ya soruyorum, ayakkabı kutusundan korkan bir başbakandan korkuyor mu? Sen ayakkabı kutusundan korkuyorsun, ben senden niye korkayım? Geçen günlerde Manisa'da bir üniversite öğrencisinin çantasını açıyorlar, içinde bir bez pankart, 'hırsız var' yazıyor. Polis yakalıyor, diyor ki 'sen başbakana hakaret ediyorsun'. Diyor ki 'altında Recep Tayyip Erdoğan yazmıyor ki'. Onun hırsız olduğunu, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediğini tüm dünya biliyor, ben de biliyorum, Adana da biliyor. Vallahi onların kutusunda çok şey var. 17 Aralık, Şeb-i Arus, Mevlana'nın hakka yürüdüğü gün. 17 Aralık, sabah 8'i 2 geçe oğlunu arıyor, 'evdeki paraları sıfırla' diye. Adana'nın vicdanına, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren yurttaşlarımın vicdanına sesleniyorum, dünyanın hangi ülkesinde bir başbakan oğluna telefon edip, 'oğlum paraları sıfırla' diye talimat verir? Benim için diyor ki 'bunlar montaj, ben Kılıçdaroğlu'nun da montajını yapacağım' diyor. Bende ona adres gösterdim, dedik ki 'oğlum Güney Kore'de doktora yapıyor, ben arada fırsat buldukça Skype üzerinden konuşuyorum ama ben hiçbir zaman oğluma 'nasılsın, paraları sıfırladın mı?' diye sormuyorum. 'Oğlum sen tek başına yapamazsın, kız kardeşini de sana gönderiyorum' diye söylemiyorum. Sen neyin montajını yapacaksın? Sizden isteğim, Türkiye, dünyanın en güzel ülkesi, her şeyimiz var, huzur ve barış içerisinde yaşamak isteriz, herkesin etnik kimliğine, inancına saygılıyız. Benim düşüncem şu, partinin düşüncesi şu, insan, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. CHP iktidarında hiçbir bakanın kolunda 700 milyarlık saat olmayacak. CHP iktidarlarında hiçbir bakanın oğlunun yatak odalarında para kasaları da olmayacak. CHP iktidarında her inanca saygı gösterilecektir."

"Atatürk gençliği görev başında" sloganı atılması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Madem ki Atatürk gençliği görev başında, gençlere bir çift sözüm var. Gençler, umudumuz olan gençler, geleceğimiz olan gençler, size inanıyor ve güveniyorum. İlk kez bu seçimlerde 2,5 milyon genç sandığa gidecek ve oy kullanacak. 2,5 milyon gence sesleniyorum, sandığa gideceksiniz, ya özgürlükten yana ya yasaklardan yana. Neden yana oy kullanacaksınız, özgürlükten yana oy kullanacaksınız. Hiçbir zaman aksini düşünmedim zaten. Çünkü siz bir twit attınız, başçalanı korkuttunuz, yasak getirdi. Sanıyor ki kendi yasağı çalışacak. Bizim gençliğe, başçalanın yasağı sökmez, aynı dakika yasağı kaldırdılar."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com