CHP'nin Adana mitingi

CHPnin Adana mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2)

ADANA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi yeni ses kayıtları düştü, başçalanın sesini merak ediyorum ne diyecek acaba? Şuradan söylüyorum, Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar. Eğer sen Suriye'ye asker göndereceksen paraları istifleyen Bilal oğlanı gönder gitsin oraya" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen mitingde, yerel seçimlerde Adana'da belediye başkanlıklarını kazanacaklarına güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

"Güçlüyüz, haklıyız, birleştiriciyiz, beraber yaşamak istiyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ben özellikle Adana'da CHP'ye destek veren DYP, Anavatan Partililere, Demokrat Partililere şükranlarımı sunuyorum, onlara yürekten teşekkür ediyorum. Birleşe birleşe kazanacağız. Bu seçimler sıradan seçimler değil. Ben çalışıyorum ama bakın söyleyeyim, 24 saat eğer gün 25 saat olsa çalışacaktım ama tek başına benim çalışmam yetmez, beraber çalışacağız. Özellikle ben Adalet ve Kalkınma Partisi'ne geçen seçimlerde oy vermiş saygı değer yurttaşlarıma sesleniyorum, ben hükümeti eleştiriyorum ama hükümeti eleştirirken o eleştirileri kendi üzerlerine almasınlar. Siz ayrısınız, bu çalanlar ayrı. Siz ayrısınız ayrı, kul hakkı yiyenler ayrı. Siz ayrısınız, yetim hakkı yiyenler ayrı. O nedenle söylüyorum, ben hükümeti eleştiriyorum ama o eleştirileri siz üzerinize almayın diyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren yurttaşlarımın vicdanına sesleniyorum, bu hükümet iktidar olmadan önce size söz verdi, 'bana oy verin, yasakları önleyeceğim' dedi. Yasakları önledi mi? Yeni yasaklar getirdi. 'Bana oy verin, yoksulluğu önleyeceğim' dedi, yoksulluğu önledi mi? Adana'da işsizlik var mı? Hiç bu başçalan işsizlikten söz ediyor mu? 'Çoluk, çocuk iş sahibi olsun' diyor mu? Ama onun çoluk, çocuğu iş sahibi, Ne işi var, para istifleme işi, evde para istifleme işi, kul hakkı yeme işi, bu topluma ihanet etme işi, alın terini sömürme işi. İşsizliği biz önleyeceğiz, bunun için azimliyiz, kararlıyız, mutlaka önleyeceğiz. Herkesin evinde huzur olsun istiyoruz. 'Yolsuzlukları bitireceğim' demişti, yolsuzluğu bitirdi mi? Şimdi Adana'nın vicdana, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum, eğer siz sandığa giderseniz elinizi vicdanınıza koyun ve öyle oyunuzu kullanın. Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler var. Bu ülkede haram para ile umreye gidenler var."

CHP iktidara geldiğinde bunların hesabının sorulacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Ama siz meraklanmayın. CHP iktidarının ayak sesleri artık geliyor, ilk sınavı önce yerel yönetimlerde vereceğiz, sonra genel seçimler olacak. Göreceksiniz, bu ülkeden kaçacak. Ben yerini söyledim, Ömer El Beşir'in yanına kaçacak. O da yolsuzluk yapıyor, o da insanları öldürüyor, katliam yapıyor. Size sözüm, Adana'ya sözüm, Türkiye'ye sözüm, nereye kaçarsa kaçsın, bulup, getireceğim ve hesabını soracağım" dedi.

Kılıçdaroğlu, Suriye'deki iç savaşa da dikkat çekerek, "Suriye olayını biliyorsunuz. Kardeşi kardeşe kırdırıyor, eline silah veriyor, 'git kardeşini öldür' diyor. Şimdi yeni ses kayıtları düştü, başçalanın sesini merak ediyorum ne diyecek acaba? Şuradan söylüyorum, Türkiye'yi eğer Suriye'ye sokarsa çok büyük bir yanlışın altına imza atar. Eğer sen Suriye'ye asker göndereceksen paraları istifleyen Bilal oğlanı gönder gitsin oraya. Bilal'i gönderir mi? Bilal'i parayı istiflemeye gönderir. Bilal askerlik yapmadı ki zaten" diye konuştu.

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com