CHP'nin Adana mitingi

CHPnin Adana mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (3)

ADANA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Youtube'a erişim engellenmiş. Buradan başçalana söylüyorum. İstediğin kadar engel getir. Kenan Evren de getirdi, görüyorsunuz sonunu. Sen de bu ülkeye getirdiğin yasakların hesabını vereceksin" dedi.

Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu Meydanı'ndaki mitingde, kadınlardan çocuklarına sahip çıktıkları gibi ülkeye de sahip çıkmalarını istediğini söyledi.

Bahar ayının geldiğini, evlerde bahar temizliklerinin yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, 30 Mart'ta ellerinde süpürgelerle siyaseti kirlilikten arındıracaklarını ifade etti.

Siyasetçinin zenginleşmesi durumunda halkın fakirleşeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Başbakanlık koltuğunda oturan zat düne kadar kadının başörtüsü üzerinden siyaset yapıyordu. Onu elinden aldık. Şimdi Adana'daki kadınlara soruyorum. Türkiye'deki hanımlara söylüyorum, ister başınız açık olsun, ister kapalı olsun, bütün annelerin ellerinden öpüyorum. Hepsinin benim başımın üstünde yeri var. Adana bir kültür kentidir, bir sanayi kentidir. Adana aynı zamanda bir tarım kentidir. Adana'da fabrikalar kapandı. Başka yerlere gitti. İşsizlik burada yoğun onu da çok iyi biliyorum. Ama ikinci adımı atacağız, yerel seçimlerden sonra ikinci adımda göreceksiniz, halkın iktidarında sadece halk için çalışacağız. Bir sözüm var çok önemli, 'siyasetçi zenginleşirse halk fakirleşir.' Bunu herkesin bilmesini isterim."

Engellilerin ve esnafın sorunlarına da değinen Kılıçdaroğlu, engellilere yaşanabilir bir kent sağlamanın boyunlarının borcu olduğunu kaydetti.

Engellilere yaşanabilir bir kent sağlamanın görevleri olduğunu, engellilerin maaşlarının kesildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Çünkü Bilal oğlana para lazım. Çiftçiye soruyorum, sana mazotu neden 5 liradan veriyorlar? Bilal oğlan daha fazla para istiflesin diye. Çiftçi kardeşim sana sözüm, halkın sözü, halk partisinin sözü, CHP iktidarında mazot çiftçi için 1,5 lira olacak" dedi.

Ülkenin kirli siyasetten arınması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ülkeyi hırsızlardan korumanın, kurtarmanın güzel bir yolu var. Geçen seçimlerde şu veya bu nedenle CHP'ye oy vermemiş bir yurttaşımızı bulacaksınız, ikna edeceksiniz. Diyeceksiniz ki, 'Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları biliyorsunuz. Çocuklarımız işsiz, ülkede yolsuzluk var biliyorsunuz. Türkiye'nin kirli siyasetten arınması gerektiğini biliyorsunuz. O zaman yapacağınız bir şey var. Sandığa gideceğiz. Ayın 30'unda altı okun altında buluşacağız. Mustafa Kemal'in partisinde buluşacağız. Altı okun altına evet mührünü basacağız.' Söz mü?"

Adana'da çok sayıda Suriyeli yaşadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, onların mağduriyetlerinin sorumlusunun Başbakan Erdoğan olduğunu ileri sürdü.

- Youtube'a erişim engeli

Konuşması sırasında eline ulaşan notu okuyan Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi youtube'a erişim engeli getirildiğini belirtti.

Başbakan'ın, getirdiği yasakların hesabını vereceğini savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Arkadaşlar bir not getirdi. Youtube'a erişim engellenmiş. Buradan başçalana söylüyorum. İstediğin kadar engel getir. Kenan Evren de getirdi, görüyorsunuz sonunu. Sen de bu ülkeye getirdiğin yasakların hesabını vereceksin. Ne diyordu? 'Efendim biz çalmadık, çırpmadık. Paralel devlet yaptı bunu' Ben şimdi başçalana soruyorum? Senin koluna, afedersiniz bakanının koluna 700 milyarlık saati paralel devlet mi taktı? Bakanların çocuklarının yatak odalarına milyonlarca doları paralel devlet mi koydu? Oğluna telefon ediyorsun, 'Paraları sıfırla' diye, paralel devlet mi sana tavsiye etti. 

Adana, bereketli toprakların olduğu yer. Yaşar Kemal'in memleketi Adana, yiğit adamların yaşadığı kent Adana, ulusal bağımsızlığını savunan kent Adana, ay bayrağı göklerde onurla dalgalandıran Adana, Adana ve Adanalılarla bütün Türkiye gurur duyacak. Adana 30 Martta bir tarih yazacak. Bir demokrasi şöleninin altına imza atacak. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy vermiş saygıdeğer yurttaşlarım ellerini vicdanlarına koysunlar. Onlar bu ülkenin namuslu insanları, onlara hiç bir şey söylemiyorum. Ama bu hükümet onları kandırdı. Bu hükümet Türkiye'yi kandırdı. Bu hükümet dünyayı kandırdı. Bu hükümet herkese yalan söyledi. Onun için söylüyordum; yalancıdan Başbakan olmaz. Hırsızdan Başbakan olmaz. Hem hırsız hem yalancıdan vallahi de billahi de olmaz."

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com