CHP'nin Akhisar mitingi

CHPnin Akhisar mitingi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Bu ülkeye huzur getirmek, barışı getirmek istiyorum. Her evde tencere kaynasın istiyorum. Çitfçiler ürettiklerinin karşılığını alsınlar istiyorum"

MANİSA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeye huzur getirmek, barışı getirmek istiyorum. Her evde tencere kaynasın istiyorum. Çitfçiler ürettiklerinin karşılığını alsınlar istiyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, Akhisar ilçesinde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Akhisar'ın bir dönem tütünün başkenti olduğunu, fiyatların burada açıklandığını, şimdi tütünden eser kalmadığını belirterek, "Bütün üretici kardeşlerime sesleniyorum. Senin elinden tütünü kim aldı" dedi.

Akhisar'ın şu anda zeytinin başkenti olduğunu, 10 yıldır fiyatların artmadığını ancak girdi fiyatlarının devamlı yükseldiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. 10 yıldır zeytinin fiyatı niye doğru dürüst artmıyor diye. Cevabı belli. O zenginleşiyor siz fakirleşiyorsunuz. Siyasette siyasetçi zenginleşirse halk fakirleşir. Bunu ezberleyeceğiz. Her yerde söyleyeceğiz" diye konuştu.

Günde 24 saat çalıştığını, sadece kendisinin çalışmasının yetmediğini, ülkesini, çocuğunu seven güzel bir Türkiye düşleyen herkese görev düştüğünü dile getiren Kılıçdaroğlu, geçen seçimlerde farklı partilere oy veren kişilerin ikna edilerek CHP'ye oy vermelerinin sağlanmasını istedi.

"Birileri malı götürüyor. Milyonları, milyarları götürüyor. Türkiye'de siyaset kirlendi, 'Gelin beraber Türkiye'yi yeniden aydınlığa kavuşturalım' diyeceksiniz, insanları ikna edeceksiniz" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Onun unvanını herkes biliyor. Bütün dünya biliyor. Miting meydanlarında 'Hırsız Tayyip' dendiği için aleyhime dava açmış. Sanki ben korkacakmışım gibi. Sen ayakkabı kutusundan korkuyorsun. Siz hiç ayakkabı kutusundan korkan bir başbakan gördünüz mü? Bizde var. Siz hiç twitterdan korkan başbakan gördünüz mü? Bizde var. Adı başçalan, malı götürüyor çünkü. 'Ben yürütme organının başıyım' diyordu. Biz senin neler yürüttüğünü çok iyi biliyoruz. 

Yine diyorlar ki, 'Şu CHP var ya, gelirse dolar yükselirmiş'. Son 2 ayda yüzde 20 devalüasyon oldu, sen yaptın. Şimdi onun faturasını da bize çıkarmak istiyor. Yiyor, yiyor mağdurları oynuyor. Götürüyor mağdurları oynuyor. Şu teklifi gelin hep beraber yapalım. Çağrıda bulunayım; sevgili başçalan, kaç lirayla doyacaksan bana haber ver. Vallahi bir kampanya açacağım, uluslararası kampanya. Parayı toplayacağım sana vereceğim, şu milletin yakasından düş. Emin olun kabul etmez. Çünkü doymak bilmiyor ki. Rakamın bir sınırı yok onda."

"CHP'nin iktidara geldiğinde devleti yönetemeyeceği" söylemine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Devleti kuran parti nasıl devleti yönetemez? Sen daha doğmadan önce bu devleti kurdu bu parti. Kuvayi milliyeciler kurdu bu devleti. Sen sonradan geldin. Sen devleti soymak üzere geldin, devleti yönetmek üzere değil" ifadelerini kullandı.

Bu seçimlerde 2,5 milyon gencin ilk kez oy kullanacağını anımsatan Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, "Ya özgürlükten yana ya darbeden, baskıdan yana oy kullanacaksınız. Demokrasiden yana oy kullanacaksanız adresiniz, yeriniz belli. Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi. Gençler düşüncelerini özgürce twitter aracılığıyla anlatıyorlar. Onlara şükran borçluyuz. Ama o korkuyor. 140 karakterden korkan adam. Çırpındıkça batıyor. Niye batar çünkü bataklıkta, çünkü doğru yerde değil. Oturduğu yeri bilmiyor, anlamını bilmiyor, halka hizmet etmiyor, kendisine ve ailesine hizmet ediyor, onlar köşeyi dönüyor" şeklinde konuştu.

Geçmişte farklı partilere oy verenlere de seslenerek onların da ellerini vicdanlarına koyarak oy kullanmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, ayrışma lükslerinin olmadığını vurguladı.

17 Aralık soruşturmasına da değinen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Sabahın 07.30'u. İçişleri Bakanı Muammer Güler oğluna telefon açıyor. Oğlu, 'Babacağım polisler bastı' diyor. 'Evde kaç para var', 'Sen biliyorsun' diyor. 'Oğlum ne kadar para var', 'Birkaç kuruş para var babacağım' diyor. 'Oğlum kaç lira var', '1 trilyon civarında para var' diyor. Bunlar mahkeme kararıyla tespit edilen konuşmalardır. TBMM'ye gönderilen fezlekenin içinde vardır. O fezlekeyi görüştürmemelerinin nedeni bunun açıklanmasını istememeleridir. Yarın sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyun ve şu kararı verin; ben helale mi ortak, harama mı ortak olacağım.

4 bakanı Rıza Sarraf denen bir kişi rüşvetle satın almıştır. Aldıkları rüşvetin miktarları fezlekelerde vardır. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 28 seferde 52 milyon dolar götürmüştür, İçişleri Bakanı 10 seferde 10 milyon dolar götürmüştür. Bu Sarraf'a aynı zamanda kuryelik yapmıştır. Egemen Bağış, hani 3 seferde 1,5 milyon dolar para alan. Buna az geliş nedeni çikolata kutusu olduğu için. Sarraf telefonda söylüyor; 'Ona 500, 500 gönderin, çikolata kutusunun içine koyun' diyor. Bu kişinin geçenlerde bir ses kaydı daha düştü. Allah'ın kelamıyla dalga geçen kişi... Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy verenlerin vicdanlarına sesleniyorum; sandığa gideceksin, çoluk çocuğunun yüzüne bakacaksın, ülkenin çocuklarını, inancını düşünü, imanına bak düşün ve oyunu öyle kullan. İstiyorum ki bu ülkede huzur, barış, siyasette temizlik olsun. Kirli işler olmasın."

Kadınların bahar ayında bahar temizliği yaptığını, siyasette de bahar temizliği yapılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, her partiden kişinin CHP çatısı altında belediye başkan adayı olduğunu ifade ederek, "Tek aradığımız şart dürüst ve namuslu olmaları. Türkiye çok ayrıştı, çok kamplaştı. Birbirimize düşman gibi bakmaya başladık. Bunu kabul etmiyorum. Bu ülkeye huzur getirmek, barışı getirmek istiyorum. Her evde tencere kaynasın istiyorum. Çiftçiler ürettikleri ürünün karşılığını alsınlar istiyorum. Bütün insanlarımı seviyorum. Hiçbir ayrım yapmıyorum. Ben ayrımcı, bölücü değilim. Ben kişinin rengi, inancı ne olursa olsun insanı Allah'ın yarattığı en değerli varlık olarak görür ve başımın üstünde ona yer açarım" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu'na Akhisar Belediyespor'un forması ve kaşkolu hediye edildi. Kılıçdaroğlu, beraberindeki milletvekilleri ve belediye başkan adaylarıyla birlikte vatandaşlara karanfil verdi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com