CHP'nin Aksaray mitingi

CHPnin Aksaray mitingi
Genel Başkan Kılıçdaroğlu:

AKSARAY AA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün, angajman kurallarına uymadığı için Türk Silahlı Kuvvetleri, bir Suriye uçağı düşürmüş. Angajman kurallarına uymadığı zaman yapılan hiçbir hareketi hiçbir zaman eleştirmeyiz. Çünkü biz devletimizin tehlikeye sokulmasını istemeyiz. Sınırlarımıza başka bir ülkenin uçaklarının izinsiz girmesini istemeyiz. Eyvallah ama bunun miting alanlarında ben kahramanım diye ilan edilmesini de istemeyiz" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Aksaray Hükümet Meydanı’nda düzenlenen mitinge yaptığı konuşmada, kendilerinin Türkiye Cumhuriyeti Devletini, hükümet gibi değil, adam gibi yöneteceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, siyasette siyasetçinin cebinde ne kadar para varsa, vatandaşın o derece cebinin fakirleştiğini belirterek, "Siyasetçi, namuslu adamsa halka hesap verir. Her kuruşun hesabını verir. Siyasetçi zenginleşmez. Siyasetçi halkın zenginleşmesini ister. Onun için çiftçiye sözüm var. Seni zenginleştireceğim. Esnafa sözüm var, seni zenginleştireceğim" dedi.

Türk hava sahasını ihlal eden, Suriye'ye ait bir savaş uçağının düşürülmesine değinen Kılıçdaroğlu, "Bugün, angajman kurallarına uymadığı için Türk Silahlı Kuvvetleri, bir Suriye uçağı düşürmüş. Angajman kurallarına uymadığı zaman yapılan hiçbir hareketi hiçbir zaman eleştirmeyiz. Çünkü biz devletimizin tehlikeye sokulmasını istemeyiz. Sınırlarımıza başka bir ülkenin uçaklarının izinsiz girmesini istemeyiz. Eyvallah ama bunun miting alanlarında ben kahramanım diye ilan edilmesini de istemeyiz. Neden? Çünkü hırsızdan kahraman olmaz. Kimse kusura bakmasın" diye konuştu.

Geçmiş dönemlerde Aksaray’a en iyi hizmeti CHP’li belediyelerin verdiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, 30 Mart'ta partisinin Aksaray Belediye Başkan adayı Doğan Koşar için destek istedi.

Cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bir hükümetin, Müslüman bir ülkede kardeşi kardeşe kırdırmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"İlk kez bizim ülkemizde, Suriye’de Müslümanları birbirlerini kırıyorlar ve Müslüman kanı akıyor. 1 milyonun üzerinde Suriyeli, bugün Türkiye’de. Üç grup Suriyeli var. Bazılarının durumları iyi. Ev kiralayıp, oralarda oturuyorlar. İş yeri açıyorlar. Bazıları kamplarda kalıyor. Bazıları ise sokaklarda dileniyor. Bir insanlık dramıdır. Onun için söylüyorum. Bu hükümetin bu memlekete vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Bu ülkeye sadece dert getirmiştir. Bundan kurtulmamız lazım. Birinci aşamada yerel yönetimler, ikinci aşama genel seçimler geliyor. O seçimlerde yeni Türkiye’nin temellerini inşa etmemiz lazım. Beraber ayrışmayacağız, bölünmeyeceğiz, provokasyonlara gelmeyeceğiz. Kardeşi kardeşe kırdırmak istiyor, memleketi kamplaştırmak istiyor. Asla buna izin vermeyeceğiz. Ben söz verdim. İnancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun, rengi ne oluyorsa olsun, nerede yaşıyorsa yaşasın 76 milyon yurttaş benim kardeşimdir. 76 milyon yurttaş benim başımın üstündedir. Düne kadar kadının başörtüsü üzerinden siyaset yapılıyordu. Şimdi söylüyorum. Aksaray duysun, Türkiye duysun. İster başı açık, ister başı kapalı olsun. Bütün annelerin benim başımın üstünde yeri vardır. Hiçbir ayrım yapmam. AK Parti’ye oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma da sesleniyorum. Sizler, bu ülkenin onurlu yurttaşlarısınız. Gerçeği görün. Gerçek başka bir şeydir. Gerçek biraz acıdır. Siz oy verdiniz, biliyorum. Oy verdiniz, hak istiyorsunuz, bunu da biliyorum. Ama bu hükümet size yalan söyledi. Yasakçı bir hükümet. Siz slogan atarsınız, o istifa etmez. İstifa etmesi için bir adamın ar damarının olması lazım."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com